Jak vznikl sáčkový čaj?

O čajovém sáčku se vypráví, že vznikl vlastně náhodou. Newyorský obchodník Thomas Sullivan posílal vzorky čaje svým zákazníkům v kovových krabičkách. Plechovky mu přišly moc drahé, a proto ho začal balit do ručně šitých hedvábných sáčků. Jednomu ze zákazníků spadl sáček omylem do vařící vody a on zjistil, že se tímto způsobem čaj výborně vylouhuje a navíc je příprava čaje dokonce o něco rychlejší.

První patent na čajový sáček byl udělen zřejmě v roce 1903. Některé zdroje uvádějí dokonce dřívější datum, které ale není podložené záznamy z patentového úřadu. Tyto sáčky zdaleka nedosahovaly kvality Sullivanových hedvábných pytlíků. Na začátku 20. století se čaj v sáčcích dostal na pulty amerických obchodů. Vyráběl se ve dvou velikostech – menší byla určená pro hrneček a větší pro konvici. Hedvábí později nahradila gáza.
Dnes se čajové sáčky vyrábějí převážně z celulózy. Objevují se i pytlíky z plastu (ty u nás nenajdete). Důležitý je ovšem také tvar. Klasické čtverce a obdélníky v posledních letech doplňují pyramidové sáčky, které umožňují lepší louhování. Ani pyramida není zárukou dobrého čaje. Vždy záleží nejvíce na tom, jak kvalitní je obsah sáčku.

Zdroj: www.rozhlas.cz

Porcovaný čaj, balený v ručně šitých hedvábných sáčcích najdete také v naší nabídce. Více zde.

 Sáčkový čaj

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení