Arabská káva

Kód:00028
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Česká republika

Arabská káva je vynikající zrnková káva s vůní kardamomu.

Složení: vybraná kávová směs, aroma kardamomu (min. 0,4 %).

Příprava: Na jeden šálek (200 ml) použijte 1 až 2 lžičky mleté kávy (5 až 7 g) a zalijte vroucí vodou.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
499,00 Kč / 1kg
499,00 Kč
433,91 Kč bez DPH
19.84
Velkoobchodní cena po přihlášení

Káva je balena v originálních sáčcích s jednocestným ventilkem, který umožňuje únik oxidu uhličitého, uvolňujícího se z kávy ještě několik dní po jejím upražení, a současně zabraňuje přístupu vzduchu. Do těchto unikátních sáčků balíme kávu o hmotnosti 100, 200 a 500 g.

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

Aromatizované kávy

Trend aromatizování kávy byl nastolen v 70. letech 20. století ve Spojených státech amerických. Celý proces spočívá v postříkání kávy nosným olejem a poté, co se zrna upraží, se ještě přidají aromatické látky. Američtí spotřebitelé mají možnost výběru z více než stovky aromatizovaných druhů káv, některé z nich se pak ujaly i v jiných zemích, například Káva Pralinky nebo Káva Lískový oříšek.

Kromě aroma belgické čokolády a nejrůznějších oříšků se využívá také karamel, skořice, amaretto či ovoce, zejména pak malina, banán a pomeranč. V arabských zemích je velmi oblíbený kardamom, který dokonale překryje hořkou chuť silné kávy.

Na aromatizovanou kávu byste měli mít vyčleněn zvláštní mlýnek, aby zbytky ochucené kávy neovlivňovaly chuť kávy nearomatizované, kterou byste mleli později. Je proto nanejvýš vhodné pořídit si ještě jeden, klidně malý kávomlýnek, určený pouze k mletí aromatizované kávy.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.