Bombilla na čaj Maté - Rio Grande do Sul

Kód:36154
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Argentina

Speciální brčko s chladícím prstencem používané při tradiční přípravě jihoamerického nápoje maté. Společně s kalabasou představuje základní příslušenství, bez kterého se neobejde žádný milovník tohoto čaje. Bombilla Spirála je vyrobena z nerezové oceli a na konci opatřena sítkem ve tvaru spirály. Není rozebíratelná.

Materiál: nerezová ocel.
Délka: 16,5 cm.

199,00 Kč / 1ks
199,00 Kč
164,46 Kč bez DPH
7.91
Velkoobchodní cena po přihlášení

Tradiční způsob přípravy maté

K tradiční přípravě maté je zapotřebí kalabasa a bombilla. Do kalabasy nasypeme maté, zakryjeme dlaní, otočíme do horizontální polohy a jemně zatřepeme, aby se jemné části čaje dostaly až dospod. Současně tak snížíme riziko ucpání bombilly. Poté vrátíme kalabasu do původní polohy, a to tak, aby maté zůstalo pod úhlem kolem 45°. Do volného prostoru postavíme bombillu. Maté poté zalejeme teplou vodou (kolem 50 °C) a necháme úplně vsáknout. Horkou vodu o teplotě 70 až 80 °C následně nalijeme do místa, kam jsme předtím umístili bombillu, kterou hotový nápoj srkáme. Z jedné dávky lze připravit hned několik nálevů, stačí po dopití kalabasu opět naplnit teplou vodou. Druhý a každý následující nálev již ale nemícháme.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.