Chia semínka

Kód:03997
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Bolívie

Chia semínka znali již staří Aztékové. Pro pestrou škálu pozitivních účinků na lidský organismus jsou řazena mezi tzv. superpotraviny. V kuchyni mají chia semínka mnohostrané využití a vhodná jsou také k přímé konzumaci. Konzumovat je mohou i vegetariáni, diabetici a těhotné a kojící ženy.

Složení: semínka chia.

Hmotnost: 150g e

59,33 Kč / 100g
89,00 Kč
77,39 Kč bez DPH
3.46
Velkoobchodní cena po přihlášení

Chia Semínka – Salvia hispanica – Šalvěj hispánská

Chia semínka pocházejí z Mexika, kde se pěstovaly pro potravinářské a náboženské účely za dob Aztéků. Tato semínka byla jedním ze základů stravy mnoha starověkých národů z této oblasti. Vhodná jsou pro děti, kojící ženy, mladistvé i pro lidi se zdravotními problémy. U těchto semínek nikdy nebyly prokázané špatné účinky, i ve větší konzumaci.

Příprava chia semínek

1 - Syrová

        - nejrychlejší příprava - semínka prostě vmíchejte do jogurtu, cereálií, salátu či jimi posypejte krajíc chleba apod.

2 – Vařená

  1. Nasypte 1-2 lžíce (15-30ml) chia semínek do 240ml šálku horkého mléka. Za občasného míchání nechte stát 10 až 15 minut. Vytvoří se želatina, kterou můžete zkonzumovat buď za studena, anebo po opětovném ohřátí. Chuť je docela nevýrazná, proto se doporučuje přidat našlehané ovoce či zeleninu, cukr/sladidla, skořice, šlehačka, kakao atd.
  2. Namlít na prášek a přisypat do mouky. S hrubou moukou smíchejte 1:1. S polohrubou moukou použijte méně chia semínek, cca 1:4 až 1:6.

3 – K pití

  1. Do koktejlu či milkshaku. Přidejte 1 až 2 lžíce (10-30ml) Chia semínek do normální přípravy nápoje.
  2. Energetický nápoj Chia Fresca – nasypte 2 lžičky semínek do 250ml vody. Přidejte šťávu z půl citrónu. Nechte stát 10-15 minut. Oslaďte dle chuti – zbytek citrónu na kraj skleničky. Med, máta, stévie apod.
  3. Přidat s čajem při louhování, nebo s jakýmkoliv teplým nápojem. Vytvoří se „tlustší“ (hustější) voda.

    Chia semínka

VÝŽIVOVÉ HODNOTY VE 100 G
Energetická hodnota 2085 kJ / 502 kcal
Tuky 30,7 g
   - z toho nasycené mastné kyseliny 2,3 g
 Sacharidy 25 g
   - z toho cukry 0 g
Vláknina 23 g
Bílkoviny 20 g
Sůl < 0,016 g

 

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.