China Sencha BEZ KOFEINU

BIO kvalita Bez kofeinu
Kód:04081
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

China Sencha bez kofeinu je bezkofeinovou variantou nejoblíbenějšího japonského zeleného čaje. Stejně jako originální Sencha se vyznačuje harmonickým aroma, výjimečnou, obzvláště osvěžující, sladkou chutí s lehce nahořklým podtónem a vysokým obsahem aminokyselin. Všechny své kvality si tato klasika mezi čaji uchovala i navzdory procesu odstranění kofeinu, který probíhá metodou vysokotlaké extrakce. Při té se čaj nalije do nádrže, která se uzavře a ze které se pomocí vysokotlaké pumpy vysaje oxid uhličitý. Z čaje se díky tomu vyloučí pouze kofein, který opustí nádrž spolu s oxidem uhličitým.

Složení: zelený čaj bez kofeinu.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
248,33 Kč / 100g
149,00 Kč
129,57 Kč bez DPH
5.92
Velkoobchodní cena po přihlášení

Senča - zalévaný čaj, Sencha

Tento čaj dobré kvality a svěží chuti je vhodný jak pro běžné, tak výjimečné příležitosti. Pěstuje se na otevřených plantážích a vše, od sběru po zpracování lístků, probíhá strojově. Na japonském trhu má naprosto dominantní pozici - tvoří více než 80% veškeré nabídky. Pěstuje se na mnoha plantážích v Japonsku, ale také v Číně - čínská Sencha. Existuje i forma čínské černé Senchy. Je podobná jako u klasického zeleného čaje Sencha s jediným rozdílem, že lístky jsou fermentované jako u černého čaje. V naší nabídce najdete senču s nejrůznějšími příchutěmi.

Senča se vyznačuje až dva centimetry dlouhými smaragdově zelenými lístky ve tvaru plochých jehliček, podle kvality s větším či menším počtem zlomků. Lístky mají svěží, lehce trávovou vůni. Bledě zelenavý až žlutozelený nápoj jemné květinové vůně má chladivou a sladkou chuť na jazyku. U těch nejskvostnějších druhů může chutnat po sladkých mandlích. 

Odstranění kofeinu (teinu) čaje

Odstranění kofeinu probíhá metodou vysokotlaké extrakce. Při tomto jednoduchém způsobu se využívá vlastnosti velmi silně komprimovaného oxidu uhličitého. Do velmi stabilní nádrže se dá čaj a nádrž se těsně uzavře. Potom se pomocí vysokotlaké pumpy vysaje oxid uhličitý. Díky velmi vysokému tlaku se reakce uvolňování oxidu uhličitého tak změní, že se z čaje vyloučí pouze kofein, který opustí nádrž spolu s proudem oxidu uhličitého. V další nádrži se oxid uhličitý zbaví kofeinu a proudí opět do pumpy, aby se mohl znovu pod vysokým tlakem spojit s kofeinem z čaje, čímž se okruh uzavře.

Tato metoda je velmi šetrná nejenom k čaji samotnému, ale i k životnímu prostředí.

Japan Sencha bez kofeinu je bezkofeinovou variantou nejoblíbenějšího japonského zeleného čaje. Stejně jako originální Sencha se vyznačuje harmonickým aroma, výjimečnou, obzvláště osvěžující,

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.