China Shou Mee

Kód:04360
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

Velké ploché lístky světle zelené a nahnědlé barvy, stříbřitě ochmýřené, podávají mírně nasládlý, jemný a svěží nálev žlutavé barvy. Čaj Shou Mee - Starobylé obočí je mírně povzbudivý, lehké chuti a hodí se pro celodenní popíjení.

Složení: bílý čínský čaj

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
330,00 Kč / 100g
99,00 Kč
86,09 Kč bez DPH
3.84
Velkoobchodní cena po přihlášení

Bílý čaj

Bílé čaje obsahují rozhodující množství ochmýřených, dosud nerozvinutých tipsů spojených s několika nedorostlými lístky. Dříve se bílý čaj získával z divokých čajových stromů, které se dnes daří pěstovat ve formě zákrsků. Po nasbírání se lístky nechají zavadnout a přetřásáním na platech se mírně pomačkají. Tím se naruší buněčné membrány, což vede ke slabé oxidaci, brzy přerušené propařením či sušením. 

Lístky bílého čaje se nezavinují ani netvarují. Poskytují bledě zelený až žlutý nálev nasládlé chuti. Z kratších výhonků se dělá čaj Paj mu-tan, který zároveň obsahuje i dva nezavinuté přilehlé lístky, jež mu dodává výraznější a lepší chuť. Bílý čaj se pěstuje téměř výhradně v Číně a je považován za specialitu hodnou gurmána.

Čínský polofermentovaný čaj. Bílý čaj Bílá pivoňka, jedinečný! Jemně fermentovaný, lehký jemný charakter z provincie Fukien.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.