Citronová tráva

Kód:04007
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Egypt

Citronová tráva (latinsky Cymbopogon citratus, anglicky lemon grass) česky správně voňatka citronová je statná, vytrvalá tropická tráva z čeledi lipnicovitých. Pochází z jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje i v Africe, Americe a Austrálii.

Složení: citronová tráva.

Hmotnost: 50g e

Podrobné informace >
Cena:
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68€
Velkoobchodní cena po přihlášení
138,00 Kč / 100g

Příprava - čaj z citronové trávy

  • Do hrnečku (250 ml) nasypeme 1 až 2 lžičky čaje
  • Zalijeme vroucí vodou (100ºC)
  • Louhujeme 5 až 10 minut. Myslete na to, že čím déle budete čaj louhovat, o to víc hořký bude Váš nápoj. Platí také pravidlo, že čím kratší dobu čaj louhujete, o to nižší jsou jeho účinky.
  • Podle chuti můžeme přidat sladidlo, med, citron apod.

 Citronová tráva je osvěžující bylinný čaj jemné vůně a lahodné chuti, který zabraňuje množení plísní, virů a bakterií. Tento čaj mimo to podporuje funkci vnitřních orgánů, zejména trávícího traktu, žaludku, střev, jater, žlučníku a slinivky. Pravidelná konzumace čaje z citronové trávy má pozitivní vliv také na centrální nervový systém, lymfatický systém, krevní oběhový systém a cévní systém. Kromě toho působí příznivě na krevní tlak a krvetvorbu a optimalizuje hladinu cukru v krvi. Díky obsahu flavonoidů a jejich antioxidačním účinkům dokáže čaj z citronové trávy zpomalit stárnutí buněk.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

Lemongrass cut

 

Deutsch

Lemongras geschnitten

 

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.