HARI TEA Růže & Ibišek

BIO kvalita
Kód:03009
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Nizozemí

Čaj HARI TEA Růže & Ibišek vám pomůže poprat se s veškerými vašimi obavami, které vám brání se více angažovat nejenom v práci, ale i v soukromém životě. Dopřejte si šálek tohoto kvalitního ájurvédského čaje, ve kterém se snoubí chuť a blahodárné účinky růže a ibišku.

Složení: šípek*, jablko*, fenykl*, ibišek* (17 %), červená řepa*, listy ostružníku*, okvětní lístky růže* (3 %), jalovec*, přírodní aroma, černý pepř*, bílý pepř*, bobkový list*, květ levandule*, oddenek kurkumy*, zázvor*.

* = v bio kvalitě

Obsah: 20g; 10 hygienicky balených sáčků x 2g. 1 sáček vystačí na přípravu dvou šálků čaje.

695,00 Kč / 100g
139,00 Kč
120,87 Kč bez DPH
5.40
Velkoobchodní cena po přihlášení

Bavlněný sáček

Filozofie Ajurvédy

Tak jako má každý svou jedinečnou tvář nebo otisky prstů, tak podle ájurvédy má každý i svůj jedinečný energetický vzorec - individuální kombinaci fyzickýchmentálních a emočních charakteristik, které tvoří naši konstituci. Tato konstituce je nám dána už při početí velkým počtem faktorů a zůstává nezměněna po celý život.

Mnoho elementů (vnějších i vnitřních), které na nás působí, má tendenci narušovat naši přirozenou rovnováhu - výsledkem je potom naše odchýlení od přirozené vyrovnané konstituce. Těmito faktory mohou být např. emocionální stavy, způsob stravy, roční období, fyzická traumata, zaměstnání, rodina apod. Jestliže jednou poznáme a pochopíme působení těchto faktorů způsobujících nerovnováhu, můžeme určitými způsoby zcela eliminovat nebo alespoň minimalizovat jejich negativní účinky, a obnovit tak naši přirozenou rovnováhu. Rovnováha je naší pravou přirozeností, nerovnováha je narušením této přirozenosti, jinými slovy - nemoc.

Rovnováha (zdraví) a nerovnováha (nemoc) jsou v neustále vzájemné interakci. Když porozumíme původu a struktuře nerovnovážného stavu, můžeme obnovit stav rovnovážný - zdraví. Ájurvéda zná 3 základní energie neboli funkční principy, které se nacházejí v lidském těle i ve všech ostatních strukturách. V češtině pro tyto tři principy neexistují vhodné ekvivalenty, takže pro ně používáme původní sanskrtské názvy - vátapitta a kapha. Energie je potřebná k tomu, aby se tekutiny a živiny dostaly k buňkám a aby naše tělo vůbec fungovalo. Energie je potřebná též pro zpracování potravy, pro udržování buněčné struktury atd.

Váta je energií pohybu, pitta je energií zažívání a kapha “se stará” o “promazání” a strukturu těla.

Všichni lidé mají vátu, pittu i kaphu, ale jedna z nich je vždy dominantní, druhá je zastoupena méně a třetí z nich má vliv nejmenší. Podle ájurvédy je příčinou nemoci špatné fungování na buněčné úrovni díky nadmíře či nedostatku váty, pitty nebo kaphy (tedy nerovnováze mezi nimi) a/nebo díky přítomnosti toxinů v těle. Dle ájurvédy tělo, mysl i duch spolu neoddělitelně spolupracují a snaží se udržovat rovnovážný stav. Jsou vnímány jako rozdílné aspekty jedné bytosti.

K tomu, abychom porozuměli stavu rovnováhy, je nezbytné nejdříve pochopit, jak fungují tyto 3 principy (v sanskrtu se nazývají dóši). Podle ájurvédské filozofie je celý vesmír souhron energií 5 elementů - éteru, vzduchu, ohně, vody a země. Dóši váta, pitta a kapha jsou kombinacemi těchto pěti prvků, které tvoří doslova vše kolem nás.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.