India Darjeeling FTGFOPI Bannockburn

Kód:04161
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Indie

India Darjeeling FTGFOPI Bannockburn je indický černý čaj z první sklizně, který si pro svou výjimečnost vysloužil přezdívku "šampaňské mezi čaji". Přesvědčte se sami o kvalitách tohoto čaje se světlým nálevem, čistou, květinovou chutí a ovocnou vůní s tóny medu.

Složení: indický černý čaj.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
231,67 Kč / 100g
139,00 Kč
120,87 Kč bez DPH
5.40
Velkoobchodní cena po přihlášení

Indické čaje

Indie je vedle Číny a Šrí Lanky největší producent čaje na světě. Čajový průmysl zde zaměstnává na dva miliony lidí a celková roční produkce se pohybuje od osmi do devíti set tisíc tun. Čaje z Indie jsou z drtivé většiny černý. Zelený čaj se ve větším množství vyrábí na severozápadě země a je určen hlavně pro afghánský a íránský trh. Kvalitnější zelené a částečně oxidované čaje se daří pěstovat v Darjeelingu. 

Darjeelingské černé čaje

Roční produkce nevelkého území na úpatí Himálaje kolísá mezi deseti a patnácti tisíci tunami. Hornaté prostředí Darjeelingu s nejistým klimatem donutilo zdejší pěstitele sázet spíš na kvalitu a výlučnost svých čajů než na množství. Ty nejslavnější z nich, například North Tukvar, Darjeeling MIM FFHimalaya Royal nebo Ging a další, lahodí uchu a srdci milovníka čaje, stejně jako Chateau neuf du Pape vinaři.

V celosvětovém měřítku jsou Darjeelingské čaje svým charakterem zcela mimořádné. Částečně je to důsledek některých originálních technologických postupů. Chuť lepších sort je lahodnou symfonií nejrůznějších aromatických akcentů - květinových, medových, ovocných, kořeněných, oříškových a mnoha dalších, to vše jen mírně podbarvené hladkým a bezchybným, někdy slabším, jindy výraznějším tělem (tj. hlavní chuť).

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

India Darjeeling FTGFOPI Bannockburn

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Darjeeling Bannockburn

Lovely and flowery taste, bright infusion. From the middle period of first flush. Bannockburn tea estate is located in the West Valley of Darjeeling. It has a planted area of 143 hectares.

Italiono

Darjeeling Bannockburn

Gusto amabile, floreale ed infuso chiaro. Dalla fase intermedia della raccolta. La piantagione Bannockburn è situata nella valle occidentale di Darjeeling ed ha una superficie di 143 ha.

Deutsch

Darjeeling Bannockburn

Lieblich und blumig im Geschmack, hell im Aufguss. Aus der mittleren Periode. Die Bannockburn Plantage liegt im westlichen Darjeeling Tal und hat eine Teeanbaufläche von 143 Hektar.

Français

Darjeeling Bannockburn

D’un goût doux et fleuri, avec une infusion claire. Provenant de la période médiane. La plantation de Bannockburn se trouve dans la vallée occidentale du Darjeeling et a une surface de culture du thé de 143 ha.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.