Jiaogulan - Ženšen pětilistý

Detoxikační čaje
Kód:04045
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

Bylinný čaj Jiaogulan (Ženšen pětilistý) se nazývá i jako „Bylina nesmrtelnosti". Je považována za jednu z nejmocnějších bylin světa. Řadí se do kategorie antioxidantů, adaptogenů, antistresorů, tedy byliny, které pozitivně ovlivňují lidský organismus, psychickou a fyzickou rovnováhu.

Hmotnost: 40g e

Složení: Ženšen pětilistý /Gynostemma pentaphyllum/

Podrobné informace >
Cena:
139,00 Kč
120,87 Kč bez DPH
5.45€
Velkoobchodní cena po přihlášení
347,50 Kč / 100g

Ženšen pětilistý - Jiaogulan pětilistý - Gynostemma pentaphyllum 

Obsahuje 82 různých saponinů. Saponiny jsou unikátní látky s jedinečnými účinky, které jsou obsaženy  v rostlinách. Jiaogulan poskytuje velmi dobrý čaj, jenž účinky předčí ženšen kořen. Adaptogenní účinek Gynostemma pentaphyllum se projevuje ihned po vypití navozením dobré psychické pohody odbouráním vyčerpanosti a otupělosti. Povzbuzující účinek není jako u jiných stimulantů na dluh, po odeznění účinku se neprojevuje otupělost větší než před užitím.

Jiaogulan se používá k harmonizaci celého organismu, čímž pomáhá i k lepšímu spánku. Jiaogulan je velmi šetrný k organismu s obrovským potenciálem a silou přírodního produktu. Jiaogulan má nálev příjemné vůně a chuti se zajímavou a dlouhou nasládlou chutí. Čaj svým projevem mile překvapí milovníky čaje.

Bylinný čaj Jiaogulan je považován za jednu pro zdraví nejprospěšnějších bylin světa a proto se mu také říká "Bylina nesmrtelnosti". Patří mezi významné antioxidanty a pro své nespecifické (celostní) působení je řazen mezi tzv. adaptogeny (harmonizátory, anti stresory), tj. rostliny které umí příznivě ovlivňovat fungování celého lidského organismu.

Jiaogulan neboli ženšen pětilistý poskytuje obdobné zážitky jako konzumace nejkvalitnějších zelených čajů. Jeho zvláštní příjemná vůně, vynikající chuť, jiskrný čirý žlutý nálev, nevšední dlouhá nasládlá chuť osloví opravdu každého.

Příprava čaje 

  • Nálev připravíme tak, že luhujeme 1-2g suchého listu (cca jedna čajová lžička) v 250 ml horké vody po dobu 2-3 minuty, dle chuti.
  • Ideálně s využitím dvou sklenic á 250 ml (příprava s názvem Jiaogulan - dvou sklenicová příprava). 
  • Již tříminutový nálev je nebývale silný a aromatický. Ženšen pětilistý má typickou sladkou dochuť a svou nevtíravou plností okouzlí každého.

Tento čaj spadá pod potraviny, které jsou podle nařízení EU č.1169/2011 (příloha V) osvobozeny od požadavku
na uvádění povinných výživových údajů.

E-shop dodala firma   Liquid Design