Káva Austrálie

Kód:00049
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Austrálie

Australská káva je měkká a chuťově jemná s neobvykle nízkým obsahem kofeinu. Jde výlučně o arabiku odrůdy Bourbon a je to velice kvalitní káva.

Zrnková káva, čerstvě upražená. Mletá káva je také v nabídce. Čerstvě umletá káva, pár hodin před tím, než ji dostanete do rukou.

Složení: 100% zrnková káva arabica

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
899,00 Kč / 1kg
899,00 Kč
781,74 Kč bez DPH
35.74
Velkoobchodní cena po přihlášení

Káva z Austrálie

Káva se pěstuje a vyváží pouze v omezeném množství, protože produkce je limitována vysokými mzdovými náklady. Na nasazení ekonomičtějších česacích strojů je totiž příliš horko a dobrá káva se musí trhat ručně.
 
Kávovník je zelená dřevina s výškou kolísající mezi 1,5-15 m v závislosti na přírodních podmínkách a druhu kávy. Na plantážích se keře upravují tak, aby jejich výška nepřesahovala 3 m, kvůli usnadnění sklizně. Kávovníků je několik desítek druhů a některé zdroje uvádějí dokonce několik stovek druhů. Nejznámější je Coffea Arabica; ta dává směsím jemnost a rozmanitost chutí.

Teprve po pěti letech od vysazení poskytne kávovník první plody. Zralé plody jsou červené a vzhledem připomínají naše třešně. Kávovník je mimo jiné zajímavý tím, že na jedné rostlině se nachází zároveň zralé plody i květy. Plody se sbírají buď ručně do košů, nebo se setřásají do plachet rozložených pod stromy.

Doporučená příprava kávy: hrubost mletí přizpůsobte zvolenému způsobu přípravy kávy. Na 1 porci použijte nejméně 2 zarovnané kávové lžičky (cca 7g) mleté kávy. Kávu zalévejte horkou vodou o teplotě 93-95°C. Po pomletí ji uschovejte v chladu, suchu, temnu a bez přístupu vzduchu.

Doporučená příprava kávy

  • Hrubost mletí přizpůsobte zvolenému způsobu přípravy kávy.
  • Na jeden šálek (200 ml) použijte 2 zarovnané kávové lžičky (cca 7g) mleté kávy.
  • Kávu zalévejte horkou vodou o teplotě 93-95°C.

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

Čajová zahrada je e-shop a kamenný obchod kde najdete výběrovou kávu arabica se zaručenou maximální čerstvostí. A to protože pražení kávy probíhá v Čechách. Velmi výrazná chuť i aroma kávy. Pražíme výhradně kávu odrůdy arabica z různých oblastí světa.

Káva je balená ve speciálních originálních sáčcích s jednocestným ventilkem, který umožňuje únik CO2 (odchází z kávy po dobu několika dní po upražení) a zároveň zamezuje přístupu vzduchu. Nejlepší je středně upražená, kterou taky nabízíme. Platí pouze pro 100g, 200g a 500g.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.