Moringa

Novinka
Kód:00170
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Etiopie

Prášek ze 100% přírodního sušeného listu stromu moringa (Moringa oleifera - Moringa olejodárná) původem z panensky čisté přírody jižní Etiopie. Díky mimořádně vysokému obsahu antioxidantů, vitaminů, minerálních látek a aminokyselin je moringa řazena do kategorie tzv. superpotravin, což ji pasuje mezi vyhledávané doplňky stravy. Její obliba navíc neustále vzrůstá. A není divu, konzumace moringy je prospěšná pro každého. Obzvláště vhodná je přitom pro děti, výkonnostní sportovce, seniory, vegetariány, vegany, celiaky a osoby s duševně či fyzicky náročným povoláním.

Hmotnost: 50g e

Doporučené dávkování: 3 čajové lžičky (cca 7,5 g) denně. Prášek můžete zamíchat do svého oblíbeného nápoje (nejvhodnější volbou je zelený džus nebo smoothie), anebo vmíchat do salátu či polévky.

Složení: drcené listy stromu Moringa oleifera.

Koupí tohoto produktu podpoříte systém obchodování fair trade.

Podrobné informace >
Cena:
139,00 Kč
120,87 Kč bez DPH
5.45€
Velkoobchodní cena po přihlášení
278,00 Kč / 100g

Moringa

Upozornění

Nadměrné konzumace moringy by se měly vyvarovat těhotné ženy, a to kvůli vysokému obsahu vitaminu A, jehož nadbytek neprospívá vývinu plodu. Velmi vhodná a doporučovaná je naopak pro kojící matky, a to z toho důvodu, že stimuluje tvorbu mléka a díky minerálům zkvalitňuje jeho složení.

Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa byla známá svými léčivými účinky již před tisíci lety. Drsné podmínky jako nadmořská výška a extrémní sucho donutily moringu zadržovat v sobě co možná nejvíce živin, aby v náročném prostředí mohla vůbec přežít. Díky tomu v listech stromu moringa nalézáme obsah látek skutečně mimořádné nutriční hodnoty. Listy mají vysoký obsah antioxidantů, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Konzumace moringy podporuje přirozenou imunitu, posiluje fyzickou kondici, působí příznivě na krevní tlak i na zažívání a metabolismus, zlepšuje paměť, zpomaluje proces stárnutí buněk, chrání před srdečními příhodami a zvyšuje plodnost.

Obsah organismu prospěšných látek v porovnání s ostatními potravinami

Moringa obsahuje:

  • 9x více železa než špenát;
  • 10x více vitamínu A než mrkev;
  • 17x více vápníku než mléko;
  • 15x více draslíku než banán;
  • 4x více proteinů než vejce;
  • 4x více vlákniny než ovesné vločky.

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY VE 100 G
Energetická hodnota 1141 kJ/274 kcal
Tuky 4,7 g

 - z toho nasycené mastné kyseliny

0 g
Sacharidy 19,2 g
 - z toho cukry 7,4 g
Vláknina 31,1 g
Bílkoviny 23,1 g
Sůl 128 mg
Vitamin A 325 % DDD
Vitamin E 169 % DDD
Vitamin K 2133 %DDD
Vitamin B1 (Thiamin) 15,4 % DDD
Vitamin B2 (Riboflavin) 64 % DDD
Vitamin B3 (Niacin) 19 % DDD
Vitamin B6 44 % DDD
Draslík 57 % DDD
Vápník 297,5 % DDD
Fosfor 39 % DDD
Hořčík 191 % DDD
Železo 468 % DDD
Zinek 20 % DDD

Vysvětlivky: DDD = doporučená denní dávka 


Produkt prošel kontrolou a je certifikován Státním zdravotním ústavem v Praze. Nejvyšší možnou kvalitu zaručuje podrobná mikrobiální analýza, které podrobujeme každou vyrobenou dávku.