Moruše bílá

Kód:03998
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Irán

Moruše je zdravá pochoutka, kterou si mohou pravidelně dopřávat zástupci všech věkových kategorií. Toto ovoce, které si každého podmaní lahodnou medovou chutí.

Složení: moruše bílá.

Hmotnost: 100g e

89,00 Kč / 100g
89,00 Kč
77,39 Kč bez DPH
3.46
Velkoobchodní cena po přihlášení

Moruše bílá (Morus Alba)

Moruše bílá (Morus alba) je blízkou příbuznou fíkovníku. Obě tyto rostliny totiž patří do čeledi smokvoňovitých (Moraceae), podobnost plodů moruše s malinami nebo ostružinami je tedy čistě náhodná.

Původní domovinou moruše je Čína, kde se využívá dodnes jako potrava pro bource morušového, z jehož kokonů se vyrábí hedvábí. Nikoli chutné plody, ale výroba hedvábí byla hlavním důvodem, proč se postupně rozšířila Moruše do Evropy a Ameriky. V Čechách se hedvábí vyrábělo dokonce až do roku 1963, kdy byla produkce zastavena.

Moruše bílá je opadavý strom, který dorůstá výšky 20 metrů. Ve své kultivované podobě se však ořezává do podoby nízko rostoucího keře. Má světle hnědou až šedou hladkou kůru brázděnou tenkými úzkými rýhami. Listy jsou lesklé a světle zelené a nabývají variabilních tvarů. Tvary listů se mohou lišit i na stejném stromu. Květy visí na krátkých, převislých jehnědách.

Morue bl

VÝŽIVOVÉ HODNOTY VE 100 G
Energetická hodnota 1260 kJ / 298 kcal
Tuky 2,4 g
   - z toho nasycené mastné kyseliny 0,2 g
Sacharidy 55,3 g
   - z toho cukry 49,2 g
Vláknina -
Bílkoviny 8,8 g
Sůl < 0,025 g

 

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.