Nepál Guranse Handrolled

Kód:04105
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Nepál

Nepál Guranse Handrolled je nepálský, ručně vinutý černý čaj z letošní první sklizně. Tento létající čaj s jasně žlutou barvou nálevu, svěží, ovocnou vůní a vyhraněnou, sladkou chutí, který si dopřávají skuteční čajoví znalci, musíte rozhodně vyzkoušet!

Složení: nepálský černý čaj.

278,00 Kč / 100g
139,00 Kč
120,87 Kč bez DPH
5.40
Velkoobchodní cena po přihlášení

V prvním jarním sběru letošního roku naleznete jemné čaje s nádherným aroma a plnou, velmi příjemnou chutí, které budou osvěžením pro Váš stůl. Vůně je svěže květinová, lehce nasládlá nebo i mírně kořeněná.

Nepálské čaje

Nepálské čajové plantáže leží u jihovýchodních hranic s Indií a přímo sousedí s čajovými plantážemi v Darjeelingu. Vyšší sorty nepálských čajů - FTGFOPI, TGFOP, STGFOP - pocházejí z plantáží Kanyam, Maloom, Antu Valley a Nestprol. 

Některé čaje z Nepálu jsou aromatické s květinovými či medovými akcenty a mají trochu drsnější chuť. Při delším než doporučeném louhování mohou uvolňovat nepříjemnou dřevnatou pachuť. Na západním trhu, včetně toho českého se nepálské čaje objevují spíše nepravidelně.

Černý čaj - historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan), zatímco produkce jiných započala již v 17. století. Lze ale předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tzn. částečně usušit, a to buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají právě během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, které "zvadnou" díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Svinuté čajové lístky se rozprostřou na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Nepál Guranse Handrolled je nepálský, ručně vinutý černý čaj z letošní první sklizně.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Nepal Guranse Handrolled

Powerful but fine! This aromatic tea with the fine character of a Darjeeling captivates by its lovely flowery taste which mainly derives from China hybride leaves used for this tea. It comes out with a nice golden cup.

Italiono

Nepal Guranse Handrolled

Tè forte e molto aromatico con il carattere raffinato di un Darjeeling. La foglia, proveniente sopratutto da un ibrido della Cina, con le punte delle foglie argentate, rende un’infusione color bronzo dalla nota molto floreale.

Deutsch

Nepal Guranse Handrolled

Kräftiger und hoch aromatischer Tee mit dem feinen Charakter eines Darjeelings. Das feine, zumeist von der China-Hybride stammende Blatt, ergibt mit seinen silbrigen Blattspitzen eine bronze gefärbte Tasse mit einer sehr blumigen Note.

Français

Nepal Guranse Handrolled

Un thé corsé et fortement aromatique avec le fin caractère d’un Darjeeling. Cette feuille fine provenant la plupart du temps de l’hybride de Chine donne, avec ses pointes de feuille argentées, une tasse à la couleur bronzée avec une note très fleurie.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.