Puerh Tea Brusinka v dóze

Kód:04407
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

Pu-er, pu-erh, pchu-er jsou zpravidla označení pro čínský čaj pěstovaný v čínské provincii Yunnan, zpracovává se užitím dodatečné fermentace černého čaje. Občas se také může jednat o název způsobu zpracování čajových lístků dodatečnou fermentací. Například čaj typu puerh ze zeleného čaje. Puerh je i název jednoho druhu čajového keře, který se mimo jiné vyznačuje dlouhými listy. Puerh se též jmenuje okresní město v provincii Yunnan, kde se zpracovává čaj a podle které je pravděpodobně čaj pojmenován.

Složení: černý čaj Puerh (min.87%), kousky brusinek (min.3,65%), bezinky, karotkové vločky, příchuť.

Hmotnost: 170g e

117,06 Kč / 100g
199,00 Kč
173,04 Kč bez DPH
7.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Tajemný Pu erh

Pchu-er - velmi dobré lisované čaje se vyrábějí v čínské provincii Jün-nan. Odtud také pochází proslulý čaj Puerh, který sice existuje i v podobě lístků, bývá však občas slisovaný do cihel, koláčů nebo misek. Pojmenování Pu erh je odvozeno od názvu města a okresu, kde se tento čaj zpracovával už v době dynastie Tchang (618-907). 

Atypicky široké lístky se sbírají ze starobylých čajových stromů zvaných Ta-jie - Velký list, které prý jsou blízkými příbuznými prapůvodního třetihorního čajovníku. Puerh je po slisování uskladněn řadu let, někdy i desetiletí. V tomto případě rozhodně neplatí, čím čerstvější, tím lepší, jako u jiných druhů čaje, protože právě při dlouhém skladování Pchu-er dále zraje a získává své osobité, až zatuchlé a zemité aroma. Tajemství výroby tohoto originálního čaje je dosud přísně střeženo a znají ho jen nemnozí vyvolení.

Čaj v dóze jako dárkové balení

Čaj Pu erh v dóze je vhodným dárkem pro Vaše milé. Praktická dóza s čajem, je použitelná i na jiné věci po řádném umytí. Dobrý jako doplněk do Vaší domácnosti. Navíc, každá dóza na čaj má svůj jedinečný text a informace. Doplňte si znalosti o čaji  Puerh - jeho tajemství a zajímavosti. Správně uskladněný čaj si dokáže dlouho udržet dobrou kvalitu. Kvalitou myslíme jeho výraznou chuť, aroma i účinky. Uchovávejte si čaj v našich dózách, abyste si jí mohli vychutnat i delší dobu po koupě. Naše dózy jsou k tomu přímo stvořené a navíc mají pěkné obrázky s poutavým textem.

 

Upozornění
Ode dne 14. 12. 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské komise č. 432/2012, podle kterého není možné uvádět vliv potravin a většiny jejich složek na lidské zdraví, bez předchozího schválení samotnou EU, které proběhne na základě jejich vlastních klinických testů. Výše uvedené informace tedy nejsou zdravotním tvrzením! Účelem textu, uvedeného na této stránce, není vzbudit u případného konzumenta dojem, že u něho nastanou jakékoli fyziologické změny, protože produkt nebyl klinicky testován dle podmínek Evropské komise. Musíme zde toto upozornění uvádět abychom mohli informace o učincích z tradiční medicíny ponechat na stránce produktu.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.