Rakytník & Bílá čokoláda

Kód:04115
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Rakytník & Bílá čokoláda - je mírně sladký černý ochucený čaj s plody rakytníku. Aroma a příchuť božské bílé čokolády.

Složení: černý čaj, rakytník řešetlákový bobule (min.7,5%), strouhaná bílá čokoláda (min.2,5%)(cukr, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, emulgátor: slunečnicový lecitin), aroma.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
110,00 Kč / 100g
99,00 Kč
86,09 Kč bez DPH
3.84
Velkoobchodní cena po přihlášení

Samotný Rakytník

Rakytníkový čaj je vypěstovaný jako hustě větvený trnitý keř, dorůstající 2 až 10 metrů. Má rozestálé, kolcovité větve, v mládí stříbřitě šupinkaté. Listy jsou čárkovitě kopinaté, celokrajné, na rubu stříbřité, později hnědočervené šupinkaté. Dvoudomé květy se rozvíjejí před olistěním.

Samčí jsou přisedlé v úžlabních svazečcích, samicí stopkaté v kratičkých hroznech. Květy nemají korunu, samčí jsou zelenavě stříbřité, samicí pak žlutavé. Plodem je kulovitá, někdy i elipsoidní peckovička, asi 3 až 5 mm široká a 8 až 10 mm dlouhá, oranžové nebo červené barvy, chuti kyselo-sladké. Semena jsou temně hnědá a lesklá. Zajímavý je kořenový systém, ve kterém se vyskytují hlízy velikosti až holubího vejce, jejichž úkolem je poutat vzdušný dusík.

Rakytník má rád písčité i drobně kamenité, zásadité i neutrální půdy a nacházíme jej roztroušeně růst po celém území České republiky, zejména v teplejších oblastech, ovšem snáší i chlad. V poslední době se začíná hojněji pěstovat.

Rakytník & Bílá čokoláda - je mírně sladký černý ochucený čaj s plody rakytníku. Aroma a příchuť božské bílé čokolády.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.