Řecký horský čaj

Kód:04047
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Řecký horský čaj je výborný čaj z natě hojníku horského pochází z Peloponéského poloostrova. Tento bylinný čaj s lehce kořeněnou chutí popíjeli již staří řečtí pastevci koz a ovcí. Čaj z hojníku horského je ostatně v řeckých horách oblíbeným nápojem dodnes, na rozdíl od nižších poloh, kde se tato bylina používá spíše jako koření. Tento čaj si můžete dopřát jak teplý, tak vychlazený - v obou případech si pochutnáte na znamenité chuti.

Složení: sušená nať hojníku horského (Sideritis scardica).

Hmotnost
: 30g e

230,00 Kč / 100g
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68
Velkoobchodní cena po přihlášení

Příprava - řecký horský čaj

  • Do hrnečku (250 ml) nasypeme 1 až 2 lžičky čaje
  • Zalijeme vroucí vodou (100ºC)
  • Louhujeme 5 až 10 minut. Myslete na to, že čím déle budete čaj louhovat, o to víc hořký bude Váš nápoj. Platí také pravidlo, že čím kratší dobu čaj louhujete, o to nižší jsou jeho účinky.
  • Podle chuti můžeme přidat sladidlo, med, citron apod.

 Řecký horský čaj je výborný čaj z natě hojníku horského se silnými dezinfekčními účinky, který pochází z Peloponéského poloostrova. Tento bylinný čaj s lehce kořeněnou chutí popíjeli již staří řečtí pastevci koz a ovcí, kterým měl přinést úlevu při zažívacích obtížích a nachlazení, které je při celodenním pobytu v horách často sužovaly. Čaj z hojníku horského je ostatně v řeckých horách oblíbeným nápojem dodnes, na rozdíl od nižších poloh, kde se tato bylina používá spíše jako koření. Tento čaj si můžete dopřát jak teplý, tak vychlazený - v obou případech si pochutnáte na znamenité chuti.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

Greek Mountains

 

Deutsch

Griechischer Bergkräutertee

 

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.