Mandle & Marcipán

Bez kofeinu
Kód:04234
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Jihoafrická republika

Rooibos Mandle & Marcipán - Jihoafrická rostlina obsahující mnoho důležitých minerálů a vitamínů. Nálev má lahodnou chuť a neobsahuje tein.

Složení: rooibos (min.69%), ananasové kousky (ananas, cukr, regulátor kyselosti: kyselina citronová), cukrové krystaly - konfetky, nakrájené a nasekané mandle (min.8%), aroma. Svůdná chuť mandlí a marcipánu.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Rooibos čaj

Je to vytrvalá rostlina s jemně jehličkovitými listy, dorůstající výšky 1 metru. Původem z cedarbergské oblasti v západo-kapské části Jižní Afriky. Předmětem použití je nať, sbíraná odřezáváním asi 35cm nad zemí (Herba aspalathi - Rooibos). Čaj se fermentuje, podobně jako černý čaj (nebo červený).

Čaj Rooibos obsahuje kvalitní třísloviny (4,5 až 6% proti 8 až 15% v černém čaji) a velké množství stopových prvků a minerálů - železo, měď, zinek, hořčík, mangan, draslík, vápník, fluor, molybden a další. Dále nacházíme látku zvláštní chemické povahy, zvanou aspalathin, velké množství flavonoidů, organické kyseliny, vitamin C a řadu jiných látek, jejichž výzkumy pokračujou.

Rooibos je svou působností na rozmezí mezi produkty potravinářskými a léčivými. Nejsou známy žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky po jejím podání. Proto je vhodná i pro dětitěhotné kojící ženyNeobsahuje kofein ani jeho deriváty.

Historie Rooibosu

Historie čajovníkovce Rooibos začíná rokem 1804, kdy Žid Benjamin Ginsberg přesvědčil kapské Búry, aby sbírali nať divoce rostoucích bylin. Později je začali pěstovat. Původní "technologie" sběru, sušení a přípravy čajovníku pochází od jihoafrických domorodců, zřejmě přímo od Masajů.

První sklizeň se provádí druhým rokem. Čajová surovina je po sběru podrobena fermentaci a poté je pasterizována. Čaj je oblíben v USA, Německu, Švýcarsku a v poslední době pronikl dokonce také do Japonska.

Čaj Rooibos Mandle & Marcipán - Jihoafrická rostlina obsahující mnoho důležitých minerálů a vitamínů. Nálev má lahodnou chuť a neobsahuje tein.  Složení: rooibos (min.69%), ananasové kousky (ananas, cukr, regulátor kyselosti: kyselina citronová), cukrové krystaly - konfetky, nakrájené a nasekané mandle (min.8%), aroma. Svůdná chuť mandlí a marcipánu.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Almond/Marzipane

Ingredients: Rooibos, pineapple pieces (pineapple, sugar, acidulating agent: citric acid), candy-sugar, sliced and chopped almonds, flavour. Alluring almond-marzipan-taste.

Italiono

Mandorla/Marzapane

Ingredienti: Rooibos, pezzi di ananas (ananas, zucchero, acidificante: acido citrico), candy sugar, mandorle tritate e a scaglie, aroma. Gusto seducente di mandorle e marzapane.

Deutsch

Mandel/Marzipan

Zutaten: Rooibos, Ananasstücke (Ananas, Zucker, Säuerungsmittel: Zitronensäure), Kluntinchen, gehackte und gehobelte Mandeln, Aroma. Verführerischer Mandel-Marzipan-Geschmack.

Français

Amande/Massepain

Ingrédients: Rooibos, morceaux d’ananas (Ananas, sucre, produits d’acidification: acide citrique), candis, amandes hachées et raboté- es, arôme. Goût séduisant d’amande et de pâte d’amande.

Příprava Rooibosu - z plantáže až do Vašeho šálku

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.