Mé srdce

Bez kofeinu
Kód:04146
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Jihoafrická republika

Rooibos - Mé srdce - Jihoafrická rostlina obsahující mnoho důležitých minerálů a vitamínů. Nálev má lahodnou chuť a neobsahuje tein.

Složení: rooibos, honeybush, brusinky (brusinky, cukr, rostlinný olej), aroma, 2% cukru ve tvaru srdce (cukr, rýžová mouka, řepkový olej, zahušťovadlo: tragant, aroma, barva: červené řepy), růže - pupeny, maliny - kousky.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Rooibos čaj

Je to vytrvalá rostlina s jemně jehličkovitými listy, dorůstající výšky 1 metru. Původem z cedarbergské oblasti v západo-kapské části Jižní Afriky. Předmětem použití je nať, sbíraná odřezáváním asi 35cm nad zemí (Herba aspalathi - Rooibos). Čaj se fermentuje, podobně jako černý čaj (nebo červený).

Čaj Rooibos obsahuje kvalitní třísloviny (4,5 až 6% proti 8 až 15% v černém čaji) a velké množství stopových prvků a minerálů - železo, měď, zinek, hořčík, mangan, draslík, vápník, fluor, molybden a další. Dále nacházíme látku zvláštní chemické povahy, zvanou aspalathin, velké množství flavonoidů, organické kyseliny, vitamin C a řadu jiných látek, jejichž výzkumy pokračujou.

Rooibos je svou působností na rozmezí mezi produkty potravinářskými a léčivými. Nejsou známy žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky po jejím podání. Proto je vhodná i pro dětitěhotné kojící ženyNeobsahuje kofein ani jeho deriváty.

Historie Rooibosu

Historie čajovníkovce Rooibos začíná rokem 1804, kdy Žid Benjamin Ginsberg přesvědčil kapské Búry, aby sbírali nať divoce rostoucích bylin. Později je začali pěstovat. Původní "technologie" sběru, sušení a přípravy čajovníku pochází od jihoafrických domorodců, zřejmě přímo od Masajů.

První sklizeň se provádí druhým rokem. Čajová surovina je po sběru podrobena fermentaci a poté je pasterizována. Čaj je oblíben v USA, Německu, Švýcarsku a v poslední době pronikl dokonce také do Japonska.

Rooibos - Mé srdce - Jihoafrická rostlina obsahující mnoho důležitých minerálů a vitamínů. Nálev má lahodnou chuť a neobsahuje tein.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

My Heart with cranberry raspberry taste

 Ingredients: Rooibos, honeybush, cranberries (cranberries, sugar, vegetable oil), fl avouring, sugar hearts (sugar, ricefl our, rapeseed oil hydrogenated, thickener: tragacanth, fl avouring, colours: beet root), rosebuds, raspberry bits

Deutsch

Mein Herzchen mit Cranberry-Himbeer-Geschmack

Zutaten: Rooibos, Honeybush, Cranberries (Cranberries, Zucker, pfl anzliches Öl), Aroma, Zuckerherzen (Zucker, Reismehl, Rüböl gehärtet, Verdickungsmitt el: Traganth, Aroma, Farbstoff : Rote Beete), Rosenknospen, Himbeerstücke

Příprava Roibosu - z plantáže až do Vašeho šálku

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.