Tea Tang Apple Cinnamon - Jablko Skořice 10x2g

Kód:402840
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Šrí Lanka

Tento ochucený čaj je smíchaný s kousky jablka a skořice, jejichž chuť dá vašemu šálku ovocný a pikantní nádech.

Složení: 75% čistý cejlonský černý čaj, 5% rooibos, 5% skořice, 5% kousky jablka, 4% lékořice, 3% ibišek, 1% jablečné aroma, skořicové aroma, 1% měsíček

Hmotnost: 20g e (10x2g čajových pyramidových sáčků)

345,00 Kč / 100g
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68
Velkoobchodní cena po přihlášení

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmíky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.