Tea Tang Ceylon Čajové bedny 3x100g

Kód:103082
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Šrí Lanka

Dopřejte si pravé cejlonské čaje z těchto slavných cejlonských plantáží Nuwara Eliya, Dimbula a Uva! Dárková souprava se skládá ze 3 originálních čajových beden od společnosti Tea Tang a byla navržena čajovými mistry, aby každému obdarovanému zpříjemnila den.
Tak neváhejte a obohaťte sváteční i všední dny šálkem výtečného čaje, který má původ z Cejlonu.

Složení: 100% čistý cejlonský černý čaj

Hmotnost: 3 x 100g e sypaného čaje

133,00 Kč / 100g
399,00 Kč
346,96 Kč bez DPH
15.50
Velkoobchodní cena po přihlášení

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmíky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.