Tea Tang Chai Tea 20x1,5g

Kód:402406
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Šrí Lanka

Zkuste náš aromatický černý čaj Chai Tea čili Masala Tea s dávkou čerstvého koření. Čaj se podává nejlépe s mlékem v poměru mezi ¼ až ½ na šálek. Doporučujeme sladit kandysovým cukrem nebo třtinovým cukrem.

Složení: 75% čistý cejlonský černý čaj, 25% Chai - Masala koření (kardamon, skořice, muškátový oříšek, zázvor, černý pepř, citrónová tráva, hřebíček)

Hmotnost: 30g e (20x1,5g čajových sáčků)

Podrobné informace >
Cena:
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68€
Velkoobchodní cena po přihlášení
230,00 Kč / 100g

Historie tohoto skvělého nápoje sahá podle legengy až 9000 let do minulosti. Vznikl na rozkaz krále, který se snažil podle principů nejstaršího léčebného systému lidstva s názvem Ajurvéda vytvořit očistný a oživující nápoj. Černý čaj se začal do nápoje přidávat až poté co Britové založili roku 1935 v Assamu první čajové plantáže. Tuto technologii přenesli i na Ceylon.

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmíky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.