Tea Tang Orange Ginger - Pomeranč Zázvor 10x2g

Kód:504094
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Šrí Lanka

Černý čaj s kousky pomeranče a zázvoru, které čaji propůjčují výraznou a pikantní chuť.

Složení: 88% čistý cejlonský černý čaj, 5% kousky zázvoru, 5% kousky pomeranče, 1% pomerančové aroma, 1% zázvorové aroma

Hmotnost: 20g e (10x2g čajových pyramidových sáčků)

Podrobné informace >
Cena:
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.71€
Velkoobchodní cena po přihlášení
345,00 Kč / 100g

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmíky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.