TET Captain Woodget 100g

Kód:00232
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Šrí Lanka

Sypaný čaj TET Captain Woodget je směsí velkolistých černých čajů vypěstovaných v regionech Ruhuna a Sabaragamuwa na Cejlonu. Dopřejte si tu jedinečnou, plnou chuť a bohaté aroma, kterými jsou anglické čaje pověstné.

Složení: cejlonský černý čaj.

Hmotnost: 100g e

99,00 Kč / 100g
99,00 Kč
86,09 Kč bez DPH
3.84
Velkoobchodní cena po přihlášení
VYPRODÁNO

Směs Captain Woodget byla namíchána u příležitosti otevření londýnského muzea Cutty Sark Clipper Ship v roce 2012 - muzea, ve které se proměnila legendární plachetnice Cutty Sark, poslední čajový klipr, který své obdivovatele neztratil ani po více než 100 letech od svého prvního vyplutí v roce 1870 a který se jako jedinou loď převážející čaj podařilo zachovat až do dnešní doby.

Tento čaj dostal své jméno po Richardu Woodgetovi, který Cutty Sark velel v 80. letech 19. století a kterého provázela pověst prvotřídního, i když poněkud výstředního kapitána. Traduje se, že když bylo moře klidné, rád na palubě učil kadety jezdit na kolečkových bruslích. Pod Woodgetovým velením si Cutty Sark vydobyla pověst lodi podnikající bleskurychlé plavby. Takovými byly i její nepříliš bezpečné výpravy za vlnou do Austrálie, což byl nápad, který se zrodil právě v hlavě kapitána Woodgeta. Cesta vedla nejprve kolem Mysu Dobré naděje, potom přes Indický oceán s kurzem pod 40 stupňů jižní šířky, aby loď využila takzvané „řvoucí čtyřicítky“, tj. poměrně stálé silné větry vanoucí z Antarktidy, a dále až k Novému Jižnímu Walesu. Na zpáteční cestu se pak Cutty Sark vydávala kolem ledovců jižního Tichomoří, aby následně obeplula Hoornský mys a zamířila vzhůru Atlantikem až do Londýna. Za příznivých podmínek urazila plachetnice až 550 kilometrů za den.

Pod Woodgetovým velením se Cutty Sark navíc celkem čtyřikrát podařilo vyhrát tradiční závod pořádaný mezi loděmi přepravujícími čaj z kolonií.

Toho všeho kapitán Richard Woodget, který je dnes vnímán jako jakýsi symbol britské námořní flotily, dosáhl i navzdory nepříliš početné posádce, z níž navíc polovinu tvořili mladí nezkušení námořníci ve věku pouhých 12 až 13 let.

Prodej Cutty Sark v roce 1895 znamenal i konec Woodgetovy kariéry, který se poté usadil na své farmě a už nikdy nevyplul na širé moře.

Anglické čaje TET a g´tea!

TET a g’tea! jsou značky vlastněné společností Sun Generation z Velké Británie, kterou před více než 20 lety založili lidé, jež se rozhodli zasvětit zbytek svého života čaji, resp. jeho výrobě.

Důraz na kvalitu, která je pro firmu prioritou číslo jedna, byl důvodem, proč se čaje značky TET a g´tea! postupem času vyprofilovaly jako čaje:

- sestávající z výhradně přírodních surovin;

- vyznačující se výrazným aroma a plnou chutí;

- opatřené elegantním, moderním balením.

Základem čajů TET a g´tea! jsou výhradně ty nejlepší čajové odrůdy ze Šrí Lanky, Indie, Keni a Číny. V těchto zemích panuje příznivé klima, navíc tu mají bohaté zkušenosti s pěstováním čaje, což je ideální kombinace, která umožňuje produkci čajů té nejvyšší kvality. Ne náhodou jsou čaje z těchto oblastí považovány za nejlepší na světě.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.