Vánoční Alžírská káva

Vánoční dárky
Kód:97027
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Česká republika

Alžírská káva v červeném sáčku s kávovým ventilkem - vynikající aromatizovaná zrnková káva.

Vybraná kávová směs s aroma - vaječného koňaku (min.0,4%).

Hmotnost: 100g e (zrnková káva)

89,00 Kč / 100g
89,00 Kč
77,39 Kč bez DPH
3.54
Velkoobchodní cena po přihlášení
  • Příprava Alžírské kávy - recept
  1. Do vysoké sklenice dáme na dno vaječný likér.
  2. Opatrně přes lžičku lijeme překapanou kávu - použitím kávovaru.
  3. Ozdobíme šlehačkou, nejlépe domácí.
  4. Zakápneme zbytkem vaječného likéru.
  5. Můžeme ještě ozdobit grankem.

 

Alternativní doporučená příprava kávy: Na 1 šálek (200ml) použijte 1-2 lžičky mleté kávy (5-7g) a zalijte vroucí vodou.

Hrubost mletí přizpůsobte zvolenému způsobu přípravy mletí kávy. Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

  • Aromatizované kávy

Američtí spotřebitelé mají možnost výběru z více než stovky aromatizovaných druhů káv, z nichž některé se mezitím s velkým úspěchem zavedly v jiných zemích, například Káva Pralinky nebo Káva Lískový oříšek. Trend k aromatizování káv začal v 70. letech ve Spojených státech. Pro tento účel se káva postříká nosným olejem a po pražení dochutí aromatickými látkami.

Pro aromatizované kávy jsou nejčastěji používanými ochucovadly mandle, čokoláda, amaretto, karamel, skořice, kardamom, nejrůznější oříškové příchutě, muškátový oříšek a likéry. Také jsou často používané ovocné příchutě, především malinové, banánové, a pomerančové. V Arabských zemích je velmi oblíbený kardamon, který překryje hořkou chuť silné kávy. Je možné také společně s kardamonem přidávat malé množství šafránu.

Na aromatizované kávy byste měli mít vyčleněn zvláštní mlýnek, aby zbytky ochucené kávy neovlivňovaly chuť kávy nearomatizované - zrnkové - která by se v nich poté mlela. Bylo by vhodné, a to doporučujeme,  pokud Vás aromatizovaná káva zaujala - koupit si ještě jeden malý kávomlýnek, určený pouze na aromatizovanou kávu.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.