Vánoční cukroví v dóze

Bez kofeinu Vánoční dárky
Kód:06005
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Vánoční cukroví je lahodný čaj rooibos s podmanivou, sladkou chutí vanilky a skořice. Dopřejte si letos o Vánocích "cukroví" bez výčitek, ale naopak s vědomím, že jste udělali něco pro své zdraví. Vánoční cukroví od nás, to je dobrota plná vitaminů a minerálních látek!

Složení: rooibos, cukr – “ledové krystalky” (rýžové aroma, tvrzený arašídový tuk, přírodní zhušťovadlo: pryskyřice Tragant, aroma), amarant, květy bílé chrpy.

Hmotnost: 100g e

169,00 Kč / 100g
169,00 Kč
146,96 Kč bez DPH
6.72
Velkoobchodní cena po přihlášení

 

Čaj rooibos

Je to vytrvalá rostlina s jemně jehličkovitými listy, dorůstající výšky 1 metru. Původem z cedarbergské oblasti v západo-kapské části Jižní Afriky. Předmětem použití je nať, sbíraná odřezáváním asi 35cm nad zemí (Herba aspalathi - Rooibos). Čaj se fermentuje, podobně jako černý čaj (nebo červený).

Čaj Rooibos obsahuje kvalitní třísloviny (4,5 až 6% proti 8 až 15% v černém čaji) a velké množství stopových prvků a minerálů - železo, měď, zinek, hořčík, mangan, draslík, vápník, fluor, molybden a další. Dále nacházíme látku zvláštní chemické povahy, zvanou aspalathin, velké množství flavonoidů, organické kyseliny, vitamin C a řadu jiných látek, jejichž výzkumy pokračujou.

Rooibos je svou působností na rozmezí mezi produkty potravinářskými a léčivými. Nejsou známy žádné kontraindikace ani vážnější nežádoucí účinky po jejím podání. Proto je vhodná i pro děti, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje kofein ani jeho deriváty.

Historie čaje rooibos

Historie čajovníkovce Rooibos začíná rokem 1804, kdy Žid Benjamin Ginsberg přesvědčil kapské Búry, aby sbírali nať divoce rostoucích bylin. Později je začali pěstovat. Původní "technologie" sběru, sušení a přípravy čajovníku pochází od jihoafrických domorodců, zřejmě přímo od Masajů.

První sklizeň se provádí druhým rokem. Čajová surovina je po sběru podrobena fermentaci a poté je pasterizována. Čaj je oblíben v USA, Německu, Švýcarsku a v poslední době pronikl dokonce také do Japonska.

Vánoční cukroví je lahodný čaj rooibos s podmanivou, sladkou chutí vanilky a skořice. Dopřejte si letos o Vánocích "cukroví" bez výčitek, ale naopak s vědomím, že jste udělali něco pro své zdraví. Vánoční cukroví od nás, to je dobrota plná vitaminů a minerálních látek!  Složení: rooibos, cukr – “ledové krystalky” (rýžové aroma, tvrzený arašídový tuk, přírodní zhušťovadlo: pryskyřice Tragant, aroma), amarant, květy bílé chrpy.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.