Vůně jara

Kód:04096
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Vychutnávejte jaro všemi smysly a dopřejte si šálek výborného čaje Vůně jara, který je směsí těch nejlepších černých čajů z Ceylonu, Indie a Číny, ochucenou kousky lahodného ovoce a exotickým kořením.

Složení: černý čaj, citronová tráva, kandovaný ananas (ananas, cukr), kousky jablek, pomerančová kůra, kousky zázvoru, kardamon, kokosové hoblinky, příchuť, červený rybíz, květ měsíčku lékařského.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Vychutnávejte jaro všemi smysly a dopřejte si šálek výborného čaje Vůně jara, který je směsí těch nejlepších černých čajů z Ceylonu, Indie a Číny, ochucenou kousky lahodného ovoce a exotickým kořením.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

Spring Fragrance with pineapple lemon taste

 Ingredients: black tea -Ceylon, -South India, -China, ginger bits, orange peels, lemongrass, apple bits, coconut rasps, candied pineapple bits (pineapple, sugar), fl avouring, red currants, cardamom, sunfl ower blossoms

Deutsch

Frühlingsduft mit Ananas-Lemon-Geschmack

Zutaten: Schwarztee-Ceylon, -Südindien, -China, Ingwerstücke, Orangenschalen, Lemongras, Apfelstücke, Kokosraspeln, kandierte Ananasstücke (Ananas, Zucker), Aroma, rote Johannisbeeren, Cardamom, Sonnenblumenblüten

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.