Zázvorový čaj - Zázvor & Citron

Kód:04088
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Zelený ochucený zázvorový čaj s citronem a výbornou chutí, který potěší každého.

Složení: zelený čaj (min.83,25%), zázvor kousky (min.7,5%), citronová kůra (min.5%), příchuť, citronový ovocný granulát (min.1,75%)(glukózový sirup (pšenice), koncentrovaná citronová šťáva, lehce slazené meruňky, modifikovaný bramborový škrob, zahušťovací činidlo: alginát sodný, příchuť).

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
110,00 Kč / 100g
99,00 Kč
86,09 Kč bez DPH
3.84
Velkoobchodní cena po přihlášení

Rozdílné druhy a tradice pití zeleného čaje

V Číně se v dřívějších dobách při vaření čaje používaly čerstvě nasbírané lístky. V některých oblastech s nedostatkem jídla se čajové lístky smíchaly s rýží a daly vznik koláči, který se pak spolu s bylinkami, zeleninou a kousky masa použil na výrobu výživné polévky. Později se čerstvé lístky napařovaly a formovaly do malých stlačených koláčků nebo tablet, vysoušely a před přidáním do vroucí vody rozdrtily.

Za dynastie Tang v letech 618 až 903 n. l. bylo běžné pít nálev ochucený cibulí, zázvorem, mátou, kousky pomeranče nebo solí. Šlehání práškového čaje v horké vodě v 10.–12.století šířili buddhističtí kněží. Většina zelených čajů, které se dováží do Evropy, pochází z Číny a Japonska. Čínské čaje se suší a tvarují bezprostředně po sklizni, například klasický Chun mee nebo malé srolované kuličky oblíbeného čaje Gunpowder.

V Japonsku se lístky před tvarováním a sušením ošetřují parou. To jim dodává výraznější vůni, někdy až rybí chuť a více hořkosti, pokud jsou luhovány déle než 2-3 minuty. Mezi tradiční japonské zelené čaje patří hrubá a stonkovitá Bancha, tmavě zelené jehličky čaje Šejcha, pražená Hojicha a Genmaicha s typickým přídavkem pražené rýže. Drahé Gyokuro a také Matcha (práškový čaj na čajový obřad) jsou poněkud vzácnější. V Mongolsku se používají kostky zeleného čaje, které se před vařením rozdrtí na prášek a smíchají s mlékem a solí, v Maroku je zelený čaj základem pro tradiční mátový čaj s cukrem. Připravuje se ve vysokých zdobených konvicích, ze kterých se hotový z výšky nalévá do malých sklenic.

Zelený čaj - Bílý čaj - Černý čaj

Zelený čaj a bílý čaj se stejně jako černý čaj získává z čajovníku, avšak neprochází procesem fermentace (okysličování), takže při produkci nedochází k žádným chemickým změnám. Proto si čajové lístky zachovávají původní zelenou barvu. Co do chuti je zelený čaj více hořký než černý čaj díky většímu obsahu tříslovin.

Bílý čaj je však mnohem jemnější. Vitaminy a minerální látky zůstávají beze zbytku uchovány. Z historie byl zelený čaj prý náhodně objeven čínským císařem a léčitelem Šen Jungem v roce 2737 před naším letopočtem. Několik lístků mu spadlo do nádoby s vroucí vodou, kterou pil z hygienických dovodů pouze převařenou, když odpočíval pod divokým čajovníkem. První čaj dovezený do Evropy (kolem roku 1610 Holanďany z Číny) byl právě zelený čaj.

Objevení řízené oxidace a sušení čajových lístků do podoby černého čaje následovalo potřebu zajistit delší trvanlivost potřebnou pro přepravu do Tibetu, muslimských zemí a později i do Evropy s rozmachem čajového obchodu.

Zelený ochucený zázvorový čaj s citronem a výbornou chutí, který potěší každého.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Ginger/Lemon

Ingredients: Green tea, ginger pieces, lemon peels, flavour, lemon- fruitgranulate (glucose syrup -wheat-, lemon juice -concentrated-, slightly sugared apricots, modified starch -potato-, thickening agent: sodium alginat, flavour). Ginger-lemon-taste.

Italiono

Thé vert à la Menthe

Ingredienti: Tè verde, pezzi di zenzero, scorze di limone, aroma, gra- nulato di limone (sciroppo di glucosio -frumento-, succo di limone concentrato, albicocche leggermente zuccherate, amido modificato -patate-, addensante: alginato di sodio, aroma). Aroma di zenzero e limone.

Deutsch

Ingwer/Zitrone

Zutaten: Grüner Tee, Ingwerstücke, Zitronenschalen, Aroma, Zitro- nenfruchtgranulat (Glukosesirup -Weizen-, konzentrierter Zitronen- saft, leicht gezuckerte Aprikosen, modifizierte Stärke -Kartoffel-, Verdickungsmittel: Natriumalginat, Aroma). Ingwer-Zitronen-Ge- schmack.

Français

Gingembre/Citron

Ingrédients: Thé vert, morceaux de gingembre, zestes de citron, arô- me, granule de pulpe de citron (sirop de glucose -blé-, jus de citron concentré, abricots légèrement sucré, -pommes de terre-, produit d’épaississement: alginate de sodium, arôme). Goût de gingembre et de citron.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.