Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

HARI TEA Honeybush & Skořice - ajurvédský Yogi čaj

Kód: 03008
BIO kvalita
Značka: Hari Tea
139 Kč / ks 121 Kč bez DPH 695 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
2.10.2023
Možnosti doručení

HARI TEA Honeybush & Skořice je vynikající ájurvédský čaj, který vám pomůže srovnat zažívání nebo zklidnit žaludek. Nenechte se rozladit a dopřejte svému žaludku klid s šálkem tohoto kvalitního nápoje, který je účinnou a zároveň chutnou kombinací čaje honeybush a rozmarýny. Jaký čaj je na žaludek a naše zažívání nejlepší? Vyzkoušejte HARI TEA. Tento čaj si určitě zamilujete. 

Složení: skořice* (20 %), honeybush* (15 %), kardamom*, rozmarýna*, fenykl*, koriandr*, zázvor*, anýz*, zelený čaj s jasmínem*, černý pepř*, listy ostružníku*, badyán*, citronová tráva*, oddenek kurkumy*, okvětní lístky růže*, hřebíček*, bobkový list*.

* = v bio kvalitě

Obsah: 20g; 10 hygienicky balených sáčků x 2g. 1 sáček vystačí na přípravu dvou šálků čaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filozofie Ajurvédy

Tak jako má každý svou jedinečnou tvář nebo otisky prstů, tak podle ájurvédy má každý i svůj jedinečný energetický vzorec - individuální kombinaci fyzických, mentálních a emočních charakteristik, které tvoří naši konstituci. Tato konstituce je nám dána už při početí velkým počtem faktorů a zůstává nezměněna po celý život.

Mnoho elementů (vnějších i vnitřních), které na nás působí, má tendenci narušovat naši přirozenou rovnováhu - výsledkem je potom naše odchýlení od přirozené vyrovnané konstituce. Těmito faktory mohou být např. emocionální stavy, způsob stravy, roční období, fyzická traumata, zaměstnání, rodina apod. Jestliže jednou poznáme a pochopíme působení těchto faktorů způsobujících nerovnováhu, můžeme určitými způsoby zcela eliminovat nebo alespoň minimalizovat jejich negativní účinky, a obnovit tak naši přirozenou rovnováhu. Rovnováha je naší pravou přirozeností, nerovnováha je narušením této přirozenosti, jinými slovy - nemoc.

Rovnováha (zdraví) a nerovnováha (nemoc) jsou v neustále vzájemné interakci. Když porozumíme původu a struktuře nerovnovážného stavu, můžeme obnovit stav rovnovážný - zdraví. Ájurvéda zná 3 základní energie neboli funkční principy, které se nacházejí v lidském těle i ve všech ostatních strukturách. V češtině pro tyto tři principy neexistují vhodné ekvivalenty, takže pro ně používáme původní sanskrtské názvy - vátapitta a kapha. Energie je potřebná k tomu, aby se tekutiny a živiny dostaly k buňkám a aby naše tělo vůbec fungovalo. Energie je potřebná též pro zpracování potravy, pro udržování buněčné struktury atd.

Váta je energií pohybu, pitta je energií zažívání a kapha “se stará” o “promazání” a strukturu těla.

Všichni lidé mají vátu, pittu i kaphu, ale jedna z nich je vždy dominantní, druhá je zastoupena méně a třetí z nich má vliv nejmenší. Podle ájurvédy je příčinou nemoci špatné fungování na buněčné úrovni díky nadmíře či nedostatku váty, pitty nebo kaphy (tedy nerovnováze mezi nimi) a/nebo díky přítomnosti toxinů v těle. Dle ájurvédy tělo, mysl i duch spolu neoddělitelně spolupracují a snaží se udržovat rovnovážný stav. Jsou vnímány jako rozdílné aspekty jedné bytosti.

K tomu, abychom porozuměli stavu rovnováhy, je nezbytné nejdříve pochopit, jak fungují tyto 3 principy (v sanskrtu se nazývají dóši). Podle ájurvédské filozofie je celý vesmír souhrn energií 5 elementů - éteru, vzduchu, ohně, vody a země. Dóši váta, pitta a kapha jsou kombinacemi těchto pěti prvků, které tvoří doslova vše kolem nás.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ájurvédské Yogi čaje HARI TEA
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Nizozemí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vzít pár bylinek a namíchat je zvládne každý. Hari Tea ale jako jedna z mála společností opravdu dbá na kvalitu použitých surovin a navíc při sestavování jednotlivých směsí vychází ze staletími prověřených principů ajurvédy. A aby toho nebylo málo, pečlivě vybrané látky jsou zabaleny do bavlněného sáčku, který zajišťuje naprostou absenci jakýchkoliv mikroplastů, kovů nebo jakýchkoliv dalších nežádoucích látek. Nic vám tak nebrání si zalít šálek prémiového čaje a vychutnávat si skvělé čaje Hari Tea spolu s chvílemi rodinné pohody.