India Darjeeling White Ambootia 30g - bílý čaj

Kód: 04351
149 Kč / ks 129,57 Kč bez DPH 496,67 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
18.10.2021

Darjeeling je oblíbený, velmi žádaný čaj rostoucí v oblasti Darjeeling na severovýchodě Indie. Najít ho můžeme jak v černé, zelené, tak i bílé variantě. Chladnější horské podnebí s typickými mlhavými dny dává bílé variantě čaje jedinečně nasládlou a lehce kořeněnou chuť. Kvůli specifickému podnebí však čajovník nemůže růst po celý rok - sklizně probíhají pouze od dubna po přelom října a listopadu, kdy začíná hlavní období dešťů.

Složení: bílý indický čaj

Hmotnost: 30g e

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak si tento bílý čaj připravit?
Při přípravě čaje použijte 7 gramů čaje a zalijte ho půllitrem vody o teplotě mezi 70 a 80°C, neboť tak dáváte největší možnost vyniknout harmonickým květinovým tónům nálevu. Optimální doba louhování prvního nálevu zlatavé barvy je 2 - 3 minuty, po delší době by čaj totiž mohl začít hořknout. V případě druhého nálevu může být doba louhování lehce kratší.

Jakou chuť můžu od čaje očekávat?
India Darjeeling White Ambootia vyniká mezi bílými čaji jemnou ovocnou až lehce kořeněnou chutí, která je pro čajovníky pěstované v chladnějších horských oblastech typická.

Zajímavosti o India Darjeeling White Ambootia

  • Semena Darjeelingu jsou čínského původu, před více než 200 lety je do Indie přivezl známý skotský botanik Robert Fortune. Zajímavé je, že již od té doby se Darjeeling řadí k nejkvalitnějším a nejdražším indickým čajům.
  • V tom, jak bude čaj chutnat, hraje velkou roli doba sklizně. Darjeeling se sklízí ve čtyřech etapách a říká se, že žádný rok nebude čajovník chutnat stejně.

 

Bílý čaj

Bílé čaje obsahují rozhodující množství ochmýřených, dosud nerozvinutých tipsů spojených s několika nedorostlými lístky. Dříve se bílý čaj získával z divokých čajových stromů, které se dnes daří pěstovat ve formě zákrsků. Po nasbírání se lístky nechají zavadnout a přetřásáním na platech se mírně pomačkají. Tím se naruší buněčné membrány, což vede ke slabé oxidaci, brzy přerušené propařením či sušením. 

Lístky bílého čaje se nezavinují ani netvarují. Poskytují bledě zelený až žlutý nálev nasládlé chuti. Z kratších výhonků se dělá čaj Paj mu-tan, který zároveň obsahuje i dva nezavinuté přilehlé lístky, jež mu dodává výraznější a lepší chuť. Bílý čaj se pěstuje téměř výhradně v Číně a je považován za specialitu hodnou gurmána.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílý čaj
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Indie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: