Kolekce cejlonských sypaných černých čajů - Kandy * Uva * Ruhuna

Kód: 00100
149 Kč / ks 129,57 Kč bez DPH 99,33 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
18.10.2021

Dárková kolekce cejlonských sypaných černých čajů.

Hmotnost: 3x50 g sypaný černý čaj

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis jednotlivých čajový plantáží:

  1. Dopřejte si pravý cejlonský čaj ze slavné cejlonské plantáže UVA O.P.! Ceylon UVA O.P. od společnosti Tea Tang byl čajovými mistry speciálně navržen tak, aby vám zpříjemnil den. Čaj byl vypěstován v části Eastern Slopes oblasti Central Hills a má ostrou, pronikavou chuť. Tak neváhejte a obohaťte svůj den šálkem tohoto skvělého čaje z nejlepších čajových plantáží Cejlonu.
  2. Dopřejte si pravý cejlonský čaj ze slavné cejlonské plantáže Ruhuna OP! Ceylon Ruhuna OP je známý díky svým krásným drátovitým
    lístkům, tento čaj je i nádherně aromatický. Tak neváhejte a obohaťte svůj den šálkem tohoto skvělého čaje z nejlepších čajových plantáží Cejlonu.
  3. Dopřejte si pravý cejlonský čaj ze slavné cejlonské plantáže Kandy O.P.! Ceylon Kandy O.P. od společnosti Tea Tang z oblasti Central Hills je ideální pro každého, kdo má rád čaj se silným nálevem a krásným nálevem. Nakopne Vás každý den. Tak neváhejte a obohaťte svůj den šálkem tohoto skvělého čaje z nejlepších čajových plantáží Cejlonu.

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmíky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

Doplňkové parametry

Kategorie: Cejlonské čaje sypané TEA TANG
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Šrí Lanka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: