Tea Tang Chai Tea 20x1,5g

Kód: 402406
69 Kč / ks 60 Kč bez DPH 230 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
22.10.2020

Zkuste náš aromatický černý čaj Chai Tea čili Masala Tea s dávkou čerstvého koření. Čaj se podává nejlépe s mlékem v poměru mezi ¼ až ½ na šálek. Doporučujeme sladit kandysovým cukrem nebo třtinovým cukrem.

Složení: 75% čistý cejlonský černý čaj, 25% Chai - Masala koření (kardamon, skořice, muškátový oříšek, zázvor, černý pepř, citrónová tráva, hřebíček)

Hmotnost: 30g e (20x1,5g čajových sáčků)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historie tohoto skvělého nápoje sahá podle legengy až 9000 let do minulosti. Vznikl na rozkaz krále, který se snažil podle principů nejstaršího léčebného systému lidstva s názvem Ajurvéda vytvořit očistný a oživující nápoj. Černý čaj se začal do nápoje přidávat až poté co Britové založili roku 1935 v Assamu první čajové plantáže. Tuto technologii přenesli i na Ceylon.

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmíky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

Doplňkové parametry

Kategorie: Sáčkové čaje
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Šrí Lanka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: