Tea Tang English Breakfast 20x2g* - černý čaj

Kód: 401973
69 Kč / ks 60 Kč bez DPH 172,50 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
29.10.2021

Dopřejte si ranní pravý cejlonský čaj! Ceylon English Breakfast od společnosti Tea Tang byl čajovými mistry speciálně navržen tak, aby vás nakopl hned zkraje dne. Tak neváhejte a obohaťte svůj den šálkem tohoto skvělého čaje z nejlepších čajových plantáží Cejlonu. Jednoduše klasika.

Složení: 100% čistý cejlonský černý čaj

Hmotnost: 40g e (20x2g čajových sáčků s hygienickým přebalem*)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Namíchaný z nejkvalitnějších cejlonských čajů, je perfektní kdykoliv během dne. Ať už potřebujete správně začít svůj den, odpolední povzbuzení nebo čaj, který vás uklidní a uvolní, sáhněte po šálku čaje z naší řady Ceylon Originals.

Cejlonské čaje

V roce 1971 se ostrov Cejlon vrátil ke svému původnímu silhalskému jménu Šrí Lanka. Bylo však vládou rozhodnuto, že čaj jako nedůležitější komodita určená k vývozu se bude dál označovat Cejlon nebo cejlonský. Ročně se exportuje 90% ostrovní produkce. Jedná se hlavně o černý čaj, který je oblíben pro svou silnou a říznou chuť. Na celosvětovém obchodu se cejlonské čaje podílejí cca 25%.

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmínky tzv. flavoury sesons se suchým, slunným a větrným počasím. Tím se spomaluje růst čajovníků a naopak se vytvářejí zajímavé aromatické látky. Čaj se na Šrí Lance pěstuje v jižní polovině ostrova v nadmořských výškách do 2000 metrů nad mořem. Tropické klima umožňuje celoroční sběr a jednu hlavní sklizeň. Plantáže jsou osázeny převážně ásámskou variantou čajovníku.

Nejlepší čaje pochází z plantáží:

 Kromě černých čajů se zde vyrábějí velmi kvalitní zelené čaje a ochucené čaje.

Cejlonský čaj

Tento čaj spadá pod potraviny, které jsou podle nařízení EU č.1169/2011 (příloha V) osvobozeny od požadavku
na uvádění povinných výživových údajů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sáčkové čaje
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Šrí Lanka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: