Káva Maragogype

Rozdíl mezi běžnou kávou a kávou Maragogype najdete zde - jedna malá, ale zásadní odlišnost tu je. Aroma různých druhů kávy z celého světa jsou velice rozdílná, kávová zrna však mají více méně stejnou velikost. Existuje pouze jediná výjimka, a sice zrno, kterému se říká obří, velkozrnná neboli Maragogype.

Káva Maragogype

Káva Maragogype
Aroma různých druhů kávy z celého světa jsou velice rozdílná, kávová zrna však mají více méně stejnou velikost. Existuje pouze jediná výjimka, a sice zrno, kterému se říká obří - velkozrnná. Je asi o třetinu větší než obvyklá kávová zrna. Oficiálně se tato káva nazývá podle městečka Maragogipe v Severo-Brazilské provincii Bahia, kde byla objevena v roce 1870. Jedná se o křížence arabiky a liberiky. Kolem roku 1900 byla velice oblíbená ve Francii a především v Německu, kde veškerou kávu na císařském dvoře připravovali z těchto kávových zrn.

Maragogype kdysi pěstovaly všechny země produkující kávu, dnes se kultivace tohoto druhu kávy omezuje na Guatemalu, Mexiko, Nikaraguu, Honduras, Salvador, Brazílii a Kongo. Nejlepší káva přichází z Mexika a Guatemaly; kvalitní kávová zrna z Konga jsou stále vzácnější. Jejich světová produkce klesá - svého vrcholu dosáhla v prvních dvou desetiletích 20. století.

Mnoho lidí se snadno nadchne pro šálek nápoje z mexické nebo guatemalské kávy Maragogype. Tato káva je chuťově vyvážená: není hořká, je přiměřeně a dobře nakyslá, chutná slabě po ovoci a je velice příjemně harmonická.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení