Arabský pudink - Sahlab aroma

1 položek celkem
Arabský pudink
89 Kč
Kód: 00169

Arabský pudink (dříve s názvem Sahlab aroma anebo také salep či saloop) je tradiční arabský nápoj, který svou konzistencí připomíná řidší krupicovou kaši a jehož základ tvoří mouka z hlíz orchidejí smíchaná s teplým mlékem. Vzniklá směs se osladí, popř. ještě dochutí trochou růžové či pomerančové vody, posype skořicí a ještě horká popíjí. Do hotového nápoje lze přidat také oříšky či rozinky. V Turecku se k sahlebu dokonce podává sladké pečivo.
Sahlebu se připisují afrodisiakální účinky, a to díky příměsi kořene vstavače. Ať tomu tak je či není, jedno je jisté - jde o nápoj bohatý na celou řadu vitaminů a minerálních látek, jako např. vitaminy A, B a C a dále vápník, fosfor, zinek či sodík. Možná i proto je v Turecku považován za lék proti nachlazení.V Anglii byl sahleb na vrcholu popularity v 17. a 18. století. Poptávka byla tak veliká, že se mouka na výrobu tohoto nápoje začala vyrábět z anglické orchideje. Spotřeba dokonce vedla k zákazu vyvážení pravých sahlabových orchidejí z Turecka. Dnes se již používá aroma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení