Yinzhen Tea

Kód:04316
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

Yinzhen Tea - Král žlutých čajů - Nálev má zlato-žlutou barvu. Jeho lehce nasládlá chuť připomíná chuť kaštanů.

Složení: žlutý čaj

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
331,67 Kč / 100g
199,00 Kč
173,04 Kč bez DPH
7.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Žlutý čaj

Některé vzácné žluté čaje se vyrábějí jen v určitém období, kdy jsou teplota a vlhkost vzduchu v rovnováze. Jen pár dní v roce. Pouze ten nejvalitnější z nejkvalitnějších čajů měl šanci dostat se na stůl samotného císaře. Pakliže se tak stalo, dosáhl pochopitelně věhlase a ve většině případů obdržel přívlastek "císařský". Barva císaře byla žlutá.

Žlutý čaj má v Číně dlouholetou tradici. Jeho pěstování, sklizeň a výroba bývala dlouho výsadou pouze buddhistických mnichů. Je celkově velmi povzbuzující pro lidský organismus, zejména pro zažívací ústrojí. K jeho výrobě se používají výhradně nejmladší pupeny.

Některé vzácné žluté čaje se vyrábějí jen v určitém období, kdy jsou teplota a vlhkost vzduchu v rovnováze. Jen pár dní v roce.

Čaj Yinzhen Tea - Král žlutých čajů - Nálev má zlato-žlutou barvu. Jeho lehce nasládlá chuť připomíná chuť kaštanů.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

"Yinzhen" China Yellow Tea

 Yellow Tea has a long traditi on in China. Culti vati on, harvest and producti on have been a privileg of buddhist monks for a long ti me. It is invigorati ng for the whole body and most of all sti mulati ng for the digesti ve system. Only the youngest leaf buds are used in the producti on of this tea. The liqueur is golden yellow, the slightly sweet taste reminds of chestnuts.

Deutsch

"Yinzhen" China Gelber Tee

Gelber Tee hat eine lange Traditi on in China. Anbau, Ernte und Produkti on blieben lange Zeit ein Privileg buddhisti scher Mönche. Die Wirkung des Gelben Tees ist in erster Linie belebend, vor allem für die Verdauung. Für die Herstellung werden nur die obersten Triebe (Tips) verwendet. Der Aufguss ist goldgelb, der Geschmack ist süßlich und erinnert an Maronen.

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.