Ceylon OPI Shawlands

Kód:04334
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Šrí Lanka

Ceylon Uva OPI Shawlands je černý čaj z plantáže Shawlands, která spadá pod cejlonskou pěstitelskou oblast Uva. Tento osvěžující čaj řízné chuti a květinového buketu je vhodnou volbou pro každodenní pití.

Složení: cejlonský černý čaj.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
123,75 Kč / 100g
99,00 Kč
86,09 Kč bez DPH
3.84
Velkoobchodní cena po přihlášení

Ceylonské čaje - Šrí Lanka

Ostrov je v půli rozdělen hornatým masivem, dosahujícím až 2300 m. Ten způsobuje zvláštní klimatické podmínky, takže zde jsou dvě "flavoury seasons" se slunným, suchým a větrným počasím v roce, což zpomaluje růst čajovníků a vytváří podmínky pro vznik aromatických látek.

Na jihozápadních svazích hor (Dimbula) je to v lednu až březnu, kdy navíc noční teploty klesají značně nízko, zatímco v severovýchodní části masivu (Uva) je to zhruba v červnu až srpnu. V těchto měsících vždy na opačné straně hor vrcholí doba dešťů.

Uprostřed hor se rozkládá hornatá pláň s centrem Nuwara Eliya s výškami okolo 2000 m, kde je nejlepší sezóna v lednu až dubnu, ale sklizeň pokračuje po celý rok. Další centra pěstování čaje se nachází v horách okolo města Kandy ve výškách okolo 1000 m a v nížinách mezi městy Ratnapurou a Galle.

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Ceylon Uva OPI Shawlands je černý čaj z plantáže Shawlands

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Ceylon OPI “Shawlands”

The Shawlands tea estate is located at an altitude of 1,173 mts. above sea level with a tea growing area of approx. 295 hectares. Tangy tea straight from the uva district.

Italiono

Ceylon OPI “Shawlands”

Tè frizzante dalla regione di Uva. La piantagione si trova a 1.173 m di altitudine nel distretto di Uva ed ha una superficie di ca 295 ha.

Deutsch

Ceylon OPI “Shawlands”

Spritziger Tee aus der Uva-Region. Die Shawlands Teeplantage liegt auf einer Höhe von 1.173 m über dem Meeresspiegel und hat eine Teeanbaufläche von ca. 295 Hektar.

Français

Ceylon OPI “Shawlands”

Un thé pétillant provenant de la région d’Uva. La plantation de thé des Shawlands se trouve à une altitude de 1.173 m au dessus de la mer dans le district d’Uva et a une surface de culture du thé d’env. 295 ha.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.