Šalvěj list

Kód:04031
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Albánie

Šalvěj lékařská je vytrvalá, silně aromatická rostlina polokeřovitého vzhledu se zdřevnatělými lodyhami, vysoká 30 až 70 cm.

Doporučené dávkování: Šalvěj obsahuje silici thujon, která má omamné účinky, proto se nedoporučuje vypít více než 2 šálky tohoto čaje za den. Šalvějový čaj by současně neměl být konzumován dlouhodobě. Opatrné by měly být zejména těhotné a kojící ženy.

Složení: sušené listy šalvěje lékařské (Salviae officinalis).

Hmotnost: 40g e

172,50 Kč / 100g
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68
Velkoobchodní cena po přihlášení

Příprava - šalvějový čaj

  • Do hrnečku (250 ml) nasypeme 1 až 2 lžičky čaje
  • Zalijeme vroucí vodou (100ºC)
  • Louhujeme 5 až 10 minut. Myslete na to, že čím déle budete čaj louhovat, o to víc hořký bude Váš nápoj. Platí také pravidlo, že čím kratší dobu čaj louhujete, o to nižší jsou jeho účinky.
  • Podle chuti můžeme přidat sladidlo, med, citron apod.

Šalvějový čaj je kvalitní bylinný čaj, který se doporučuje pít při poruchách trávicího ústrojí či nadměrném pocení. Listy šalvěje mimo to povzbuzují vylučování žluče a moči. Pro své antibiotické účinky se tento čaj využívá k léčbě gynekologických zánětů, zánětů zažívacího ústrojí, zánětů močových cest, při bolestech v krku a angíně.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.