Plakát Čaj rooibos

Kód: 00119Y
49 Kč / ks 40,50 Kč bez DPH 49 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
21.10.2021
Plakát s vyobrazením mísy se sypaným čajem rooibosSkvělý k výzdobě čajovny i jako dekorace do bytu či kanceláře opravdového milovníka čaje.

Formát plakátu: A3.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čaj rooibos

Bylinný čaj rooibos má červenohnědou barvu a lehce nasládlou chuť. Někdy bývá označován jako červený čaj. Neobsahuje kofein, a proto ho mohou bez obav pít i těhotné a kojící ženy a děti.

Čaj rooibos se vyrábí z lístků keře nazývaného čajovníkovec kapský, který roste jen na malém území v Cederbergu. Jeho chuť je sladká až mírně ořechovitá. Často se dochucuje mlékem a cukrem nebo medem.

Rooibos obsahuje celou řadu vitaminů, především vitamin C, a minerálních látek, jako například měď, železo, draslík, vápník nebo hořčík. Stejně jako zelený a černý čaj obsahuje také rooibos antioxidanty, a proto je jeho pravidelná konzumace doporučována všem, kteří dbají na zdravý životní styl. Šálek neoslazeného čaje rooibos navíc neobsahuje žádné kalorie.

Existuje domněnka, že rooibos pomáhá vypořádat se s nervovým vypětím, alergiemi a trávícími potížemi. Mimo to v něm lze nalézt dvojici flavonoidů: quercetin a luteolin, které jsou známy pro své kvality při terapii rakoviny. Na rozdíl od zeleného čaje však rooibos neobsahuje antioxidant epigalokatechin-3-galát, který lze nalézt v zeleném čaji.

Tradiční medicína v Jižní Africe užívá rooibos na zmírnění dětské koliky, alergie, astma a kožní problémy.

Polysacharid izolovaný z čajovníkovce ukazuje aktivitu potlačující činnost HIV viru, tím, že se váže na T-lymfocyty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: