China Kwai Flower Oolong

Kód:04301
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Čína

China Kwai Flower Oolong je polofermentovaný čínský čaj.

Jemná chuť oolongu a broskvových květů.

Složení: čaj, osmanthus - květy.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
148,75 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Oolong

Částečně oxidovaný čaj - sběr lístků na jeho výrobu musí proběhnout v okamžiku jejich plné zralosti, aby čajový nálev získal svou pověstnou vyváženou chuť. Na rozdíl od ostatních čajů se nasbírané čajové lístky nechávají zavadnout na přímém slunci. Pak jsou nasypány do velkých a vzdušných otočných válců spletených z bambusu, kde jsou přetřásány tak dlouho, až se na povrchu lístků rozruší buněčné membrány a čaj začne oxidovat.

Jedinečnost této metody spočívá v tom, že oxidace zasahuje pouze okraje čajových lístků a zbytek neporušené buněčné struktury si zachovává přírodní polyfenoly. Ve chvíli, kdy okraje lístků začnou červenat, je oxidace přerušena sušením. Částečně oxidované čaje se suší za vyšších teplot, což se projevuje v jejich někdy až připečené chuti. Vyrábějí se v Číně - hlavně v provincii Fu-ťien, Kuang-tung a na Tchaj-wanu.

Příprava čaje oolong

Příprava částečně oxidovaných čajů se příliš neodlišuje od čajů černých. S tím rozdílem, že se nezalévají vroucí vodou! Voda se musí nechat trochu "odpočinout", ideálně na 80 ºC. Oolongy louhujeme tři až čtyři minuty, delší prodlení nemá vážný vliv na chuť čaje - bude hořčí a trochu silnější.

China Kwai Flower Oolong je polofermentovaný čínský čaj.   Jemná chuť oolongu a broskvových květů.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

China Kwai Flower Oolong

Ingredients: Green Tea, osmanthus blossoms. The osmanthus flowers give the tea a special kind of peach taste which even completes the excellent oolong taste. A tender taste!

Italiono

Chine Kwai Flower Oolong

Ingredienti: tè verde, fiori di osmanto. Questi fiori conferiscono al tè un profumo ed un gusto particolare, simile a quello della pesca, che completa perfettamente il gusto Oolong. Una nota delicata di Oolong, raffinata dal gusto delicato dei pollini dei fiori.

Deutsch

China Kwai Flower Oolong

Zutaten: Grüner Tee, Osmanthusblüten. Die Osmanthusblüten verleihen diesem Tee einen besonderen, pfirsichartigen Duft und Geschmack, der hervorragend die Oolong-Note ergänzt. Elegante Oolong-Note, veredelt mit dem zarten Geschmack der Blüten.

Français

Chine Kwai Flower Oolong

Ingrédients: thé vert, fleurs d’osmanthus. Les fleurs d’osmanthus confèrent à ce thé un parfum et un goût particulier rappelant la pêche qui complète parfaitement la note d’Oolong. Une note élé- gante d’Oolong anobli par le doux goût des fleurs.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.