Fenyklový čaj

Kód:04030
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Egypt

Fenykl (Foeniculum) je malý rod vytrvalých bylin z čeledi miříkovitých, který pochází z oblastí okolo Středozemního moře. Již ve starověku byl rozšířen do mnohých území v mírném a subtropickém pásmu Starého světa. Později se s rozvojem mořeplavby dostal téměř do celého světa, kde je uměle pěstován nebo tam samovolně zplaněl.

Složení
: sušená semínka fenyklu.

Hmotnost: 70g e

98,57 Kč / 100g
69,00 Kč
60,00 Kč bez DPH
2.68
Velkoobchodní cena po přihlášení

Příprava - fenyklový čaj

  • Do hrnečku (250 ml) nasypeme 1 až 2 lžičky čaje
  • Zalijeme vroucí vodou (100ºC)
  • Louhujeme 5 až 10 minut. Myslete na to, že čím déle budete čaj louhovat, o to víc hořký bude Váš nápoj. Platí také pravidlo, že čím kratší dobu čaj louhujete, o to nižší jsou jeho účinky.
  • Podle chuti můžeme přidat sladidlo, med, citron apod.

Fenyklový čaj je tradiční bylinný čaj, napěchovaný celou řadou prospěšných látek, jakými jsou např. vitaminy C a B, vláknina, kyselina listová či draslík, který se už od nepaměti užívá při lehkých zažívacích obtížích provázených napětím v břiše, nadýmáním a plynatostí. Tento čaj mimo to usnadňuje vykašlávání, takže je vhodný také při nachlazení. Oblíbený je také mezi kojícími maminkami, u nichž podporuje tvorbu mléka. Fenyklový čaj dále pomáhá zklidnit pocuchané nervy, má močopudný efekt a přispívá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi..  

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

English

Fennel whole

 

Deutsch

Fenchel ganz

 

 

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.