Sladký pomeranč

Kód:04114
Dostupnost:Ihned
Dodavatel:Great Tea Garden s.r.o.
Země původu:Německo

Sladký pomeranč je černý ochucený čaj s pomerančem. Nasládlá příchuť skvělé přísady.

Složení: černý čaj, pomerančové vločky (min.7,5%)(koncentrovaná pomerančová šťáva, kukuřičný škrob, kukuřičná mouka), pomerančová kůra (min.4,5%), aroma, pomerančový granulát (min.2,5%)(koncentrovaná pomerančová šťáva, pomerančová dužina). Jedinečná pomerančová chuť.

Varianta Cena bez DPH Cena s DPH
132,22 Kč / 100g
119,00 Kč
103,48 Kč bez DPH
4.73
Velkoobchodní cena po přihlášení

Černý čaj jeho historie a zpracování

Černý čaj (občas také zvaný červený čaj) - přestože tyto plně fermentované čaje nejsou v Číně příliš oblíbeny, jejich hlavní druhy jsou mistrovskými díly. I levnější sorty nás příjemně překvapí pěkným vzhledem, svědčícím o dokonale provedené sklizni a zpracování čaje. Některé čaje z této skupiny se vyrábějí pouhých padesát let (např. čaj Yunnan) zatímco jiné jsou známy od 17. století. Nicméně je nutno předpokládat, že tento typ čaje je Číňanům znám přinejmenším stejně dlouho jako vícenásobně fermentované čaje typu Pu Erh, (tj. zhruba od 7. století n. l.), ale patrně jim příliš nelahodil.

Černý čaj je, jak již bylo zmíněno, fermentovaný a oolong je polo-fermentovaný. Po sklizni se listy nechají „zvadnout“, tedy částečně usušit, a to podle stylu buď na slunci, nebo ve stínu. Pokud lístky nejsou částečně vysušeny, nelze je svinout. Enzymatické procesy probíhají pravé během tohoto vadnutí. Nejlepší čaje jsou proto ty, u kterých vadnutí proběhne díky suchému počasí během několika hodin. „Deštivé čaje“, které vadnou pomaleji, nejsou tak oblíbené. 

Když jsou svinuty, jsou čajové lístky rozprostřeny na vlhkém a studeném místě k fermentaci, tedy k další oxidaci. Účinky obou fází oxidace se od sebe výrazně liší. Patrně proto, že po svinutí jsou oxidaci vystaveny i další složky listů, například esenciální oleje. Právě proto nesmí být lístky určené k výrobě černého čaje či oolongu před svinutím "usmrceny", jako je tomu v případě lístků určených pro čaj zelený.

Sladký pomeranč je černý ochucený čaj s pomerančem. Nasládlá příchuť skvělé přísady.

Složení a popis čaje - Ingredients and description of Tea

 

English

Sweet Orange

Ingredients: Black tea, orange flakes (orange juice -concentra ted-,corn starch, cornmeal), orange peels, flavour, orangefruitgranulate (orange juice - concentrated-, orange cells). Incomparable orangetaste.

Italiono

Arancia dolce

Ingredienti: Tè nero, fiocchi d’arancia (succo d’arancia concentrato, amido di mais, farina di mais), scorze d’arancia, aroma, granulato d’arancia (succo d’arancia concentrato, cellule d’arancia). Aroma indimenticabile di arancia.

Deutsch

Sweet Orange

Zutaten: Schwarzer Tee, Orangenflocken (Orangensaftkonzentrat, Wachsmaisstärke, Maismehl), Orangenschalen, Aroma, Orangenfruchtgranulat (konzentrierter Orangensaft, Orangenzellen). Unvergleichlicher Orangen-Geschmack.

Français

Sweet Orange

Ingrédients: Thé noir, flocons d’oranges (concentré de jus d’oranges, amidon de maïs de cire, farine de maïs), zestes d’oranges, arôme, granulé de pulpe d’oranges (jus d’oranges concentré, cellules d’oranges). Goût incomparable d’orange.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies, více informací zde.