Pomerančová kůra

Pomerančovník čínský je rostlina tak známá, že ji pravděpodobně není třeba nijak představovat. Plody zvané pomeranče jsou totiž oblíbené po celém světě a kromě toho, že skvěle chutnají, jsou i nabité nejrůznějšími zdraví prospěšnými látkami v čele s vitamínem C. Zajímavé je, že pomerančovník může dorůstat až do výšky 20 metrů a byl jednou z nejoblíbenějších dřevin pěstovaných v královských zahradách.

Latinský název: Citrus sinensis

Využití
Na pomerančovníku je skvělé, že je ho možné využít téměř celý. Dřevo představuje ceněnou komoditu mezi řezbáři, lidové léčitelství hojně zpracovává jak květy, tak i plody a kůru. Kůra je bohatá na esenciální oleje, minerální látky i celou řadu vitamínů, jimž samozřejmě kraluje imunitu podporující vitamín C.

Jak pomerančovou kůru používat?
Pomerančová kůra je v posledních letech považována za naprostý zázrak v gastronomii, léčitelství i mnoha ostatních sférách. Bývá doporučována na neutralizaci zápachu bot, osvěžování vzduchu v místnosti, proti komárům i na vyhlazování vrásek. Nejlepší je ale v různých čajových směsích, kterým dodá neuvěřitelnou vůni a opojnou chuť. Pokud máte rádi pomeranče, naše směsi jako Sladký pomeranč nebo Pečené jablko si zamilujete.

Zajímavosti o pomerančích
●     Největším světovým producentem pomerančů je Brazílie, která zvládne vyprodukovat až 16 milionů tun.
●     Jednou z nejzajímavějších odrůd pomeranče je tzv. Buddhova ruka - pomeranč svým tvarem opravdu připomínající lidskou ruku.

Použitá literatura
[1] Healthy and Interesting Facts About Oranges - Market Basket. Dostupné z: https://marketbasketfoods.com/healthy-and-interesting-facts-about-oranges/
[2] Sweet Orange: Uses, Side Effects, Interactions, Dosage, and Warning. Dostupné z: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-908/sweet-orange

Kde mě najdete

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení