Růže květ - bylinný čaj

Kód: 00233
Bez ibišku Bez kofeinu
79 Kč / ks 68,70 Kč bez DPH 197,50 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
18.10.2021

Přestože růže stolistá patří mezi velmi staré kultivary, jejichž první výskyt v Evropě se datuje až do 16. století, odborníci dodnes přesně neví, z jakých druhů byla vyšlechtěna. Podstatné pro nás ale je spíš to, jaké má využití a že ji můžeme používat nejen ke kosmetickým účelům, ale také ke konzumaci pro vysoký obsah účinných látek.

Doporučené dávkování: tento čaj se doporučuje pít každý den.

Složení: sušené lístky květu růže.

Hmotnost: 40g e

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak se růže stolistá používá? A jak ji připravit?
Růži stolistou najdete velmi často v různých mýdlech, růžových vodách zabraňujících předčasnému stárnutí a dokonce i v některých druzích tabáku. Léčitelství ale využívá velmi často právě květy (poupata) růže stolisté, a to proto, že jsou bohaté na třísloviny, flavonoidy, kaempferol či kyselinu gallovou. Příprava růže stolisté se do velké míry odvíjí od toho, zda koupíte samotná poupata, či celou čajovou směs. V případě samotných květů doporučujeme zalévat jednu čajovou lžičku 250 ml vlažné až teplé (avšak nikoliv vroucí) vody. Ve směsi musíte brát v potaz i další složky, takže u zelených čajů jako je naše Růže orientu by teplota měly být zhruba 80°C, u černých čajů i o něco více.

Jakou chuť můžete od růže stolisté očekávat?
Chuť růže stolisté pravděpodobně spíš než samotnou oceníte v různých směsích, kterým dodá příjemně nasládlé aroma s lehkými tóny bylinek a hřebíčku. Výborně se hodí jak k zeleným, tak i černým a červeným čajům (rooibos, honeybush) a opravdu neodolatelně chutná v kombinaci s citrusovými plody a bylinami s obsahem citralu - ať už je to myrtovník citronový, citronová tráva nebo meduňka.

Zajímavosti o růži stolisté

  • Růže je proslulá napříč kontinenty. Dokonce i původní obyvatelé Severní Ameriky pravidelně využívali odvary z kořenů, listů či kůry nejen při léčení, ale dokonce i při rituálních obřadech.
  • Některé starší herbáře doporučují růži stolistou na premenopauzální i menopauzální bolesti, jiné vyzdvihují potenciální vliv antioxidantů na správné fungování imunitního systému, boj s astmatem i nachlazením.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné čaje
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Turecko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: