Metody zpracování kávy - Jak ovlivňují výslednou chuť

Máte svoji oblíbenou značku kávy, nebo raději pokaždé zkoušíte něco nového? Pokud preferujete druhou možnost, jistě jste si všimli, že dvě kávy nikdy nechutnají úplně stejně. O výsledku totiž rozhoduje nejen kvalita půdy, geografická poloha státu, který ji vyprodukoval, množství srážek a použitá hnojiva, ale třeba také  odrůda kávovníku nebo metoda zpracování, tedy to, jak je s kávou po sběru nakládáno. Kdyby se totiž káva po sběru nezpracovávala, s největší pravděpodobností by ji velmi rychle znehodnotila hniloba a plísně. A navíc by nevynikla její skvělá chuť. V našem dnešním článku si probereme, jak se dá káva vlastně zpracovat, jak to ovlivňuje chuť i jaké země takové zpracování preferují.

Suchá metoda
Suchá metoda má mnoho názvů a někdy se o ní můžete dočíst také jako o „natural,“ „přírodní“ nebo „dry-processed“ kávě, pokaždé se ale jedná o ten samý postup. A hned na úvod se hodí říct, že tato metoda je vůbec nejstarší, je suverénně nejjednodušší a také nejlevnější. A zatímco dříve ji preferovalo mnoho pěstitelů, aby se jim povedlo ušetřit, dnes si již často zhýčkané zákazníky nikdo nedovolí záměrně ochuzovat o co nejlepší chuťový zážitek. Tuto metodu tedy dnes používají primárně ti pěstitelé, kteří nemají přístup k velkému množství pitné vody. Přesto, když je tato metoda prováděna správně a s péčí, umožní vznik prvotřídní kávy.

Jak tedy probíhá?
Zajímá vás, jak to probíhá? Velmi jednoduše. Kávová zrna se trhají až zcela zralá a po sklizni se nejprve důkladně umyjí a poté se zhruba 4 týdny umístí na tropické slunce, kde v klidu odpočívají, jejich chuť se dále vyvíjí, stává se plnější a intenzivnější. K sušení používá mnoho pěstitelů například střechy svých příbytků, kde mají tzv. africké postele, které jsou zespodu prodyšné a umožňují kávě schnout, aniž by z jedné strany plesnivěla. Během onoho měsíc je nutné kávovým třešním věnovat soustavnou péči, jakmile se něco podcení, začne káva plesnivět a zemědělci mají po sklizni. Až jsou třešně zcela suché, stačí kávové třešně oloupat a je hotovo.

Na jakou chuť se můžete těšit?
Pokud je suchá metoda provedena opravdu precizně, vytváří chuťově velmi zajímavý profil. Takto zpracovaná káva je totiž velmi jemná, s plným a výrazným tělem a na první pohled zřejmým hutným aroma. Charakteristické jsou častokrát tóny čokolády, červeného vína i sušeného ovoce.

Kde se káva takto zpracovává?
Po suché metodě sahají pěstitelé, kteří jednak nemají dostatečný přístup k pitné vodě a jednak mají k dispozici dostatečně intenzivní sluneční záření. Domovinou této metody je Etiopie, odkud se ale tento zvyk rozšířil i do velké části Brazílie a dokonce se tak zpracovává i prémiová gourmet káva z Jemenu. Všechny tyto kávy pro vás pražíme až co možná nejkratší dobu před odesláním k vám a když si ji tedy objednáte, můžete si být jisti, že bude chutnat prostě a jednoduše báječně.

Metody zpracování kávy - farmář-min

Promytá metoda
Také promytá metoda má celou řadu názvů a někde se s ní můžete setkat jako s „washed,“ „fully-washed,“ „wet,“ „pranou“ nebo méně často i „mokrou“ metodou zpracování. Jak asi tušíte, tato metoda využívá vodu, a proto je populární v zemích s dostatečnými srážkami, nebo u pěstitelů z blízkosti vodních toků. Promytá metoda bývá mnohými odborníky označována jako vůbec nejlepší, protože produkuje kávu s čistými tóny a bez jakýchkoliv rušivých elementů, které by vám mohli váš zážitek z dobré kávy pokazit.

Jak tedy probíhá?
Teoreticky na promyté metodě opět vůbec nic není. Třešně se nejdříve důkladně umyjí a bezprostředně potom dojde k jejich oloupání. Zrna, která každá třešeň obsahuje dvě, se poté umístí do speciálních fermentačních s vodou a tam po dobu od jednoho do tří dnů odpočívají. Po uplynutí této doby jsou zrna vyjmuta, rozprostřena na výše zmíněných afrických postelích a sušena až do doby, dokud nejsou zcela suchá a připravená na zabalení do pytlů a odeslání ke spotřebitelům či dalším prodejcům.

Na jakou chuť se můžete těšit?
Chuť kávy zpracované promytou metodou je čistá, nadýchaná a velmi jemná. Pobyt ve vodě u zrn vyzdvihuje spíše ovocné tóny, tudíž v kávě můžete zaznamenat třeba náznaky citrusů, jasmínu, různých exotických bylinek a čas od času i koření. Hutná chuť čokolády, oříšků nebo karamelu je v tomto případě jenom velmi raritní a promytá káva nejlépe vynikne, pokud si ji připravíte na filtru. Ideální je pro ni třeba dripper, aeropress nebo chemex.

Kde se káva takto zpracovává?
Výtečnou kávu zpracovanou promytou metodou nabízí třeba Keňa, která díky dispozici vodních toků i dobrým znalostem pěstování kávy umí dostat ze zralých zrn opravdu maximum. Promyté metody ale rovněž využívají pěstitelé v Guatemale stejně jako v některých zemích střední Ameriky. Tuto kávu najdete opět v co možná nejčerstvější podobě v našem eshopu.

Metody zpracování kávy-min

Méně frekventované metody
Nenechte se zmást, postupů při zpracování kávy neexistují stovky. Ve skutečnosti drtivá většina zemědělců využívá jednu ze dvou uvedených výše a to podle toho, zda mají dostatečný přístup k vodě či nikoliv. Aktuálně ale mnoho pěstitelů opravdu výběrové a velmi drahé kávy zkouší své inovativní postupy zahrnující třeba maceraci . Za zmínku stojí třeba:

Honey metoda
Honey metoda se též někdy označuje jako medová metoda a to zejména proto, že se kávová zrna suší na slunci i s určitým podílem vnitřní dužiny, která může někomu připomínat med. Výsledná káva je pak nesmírně sladká, často cítíte právě tóny medu, karamelu i lískových oříšků. Typická je tato metoda třeba pro pěstitele v Kostarice, jejichž kávu v našem eshopu také najdete.

Polosuchá metoda
Polosuchá metoda (někdy známá jako „wet-hulled“) vypadá tak, že pěstitelé nejprve mechanicky odstraní slupky a kávová zrna nechají na den odpočinout i s částí dužiny. Tu později opláchnou vodou a až poté nechají kávu schnout na slunci. Taková metoda dává vyniknout plným tónům kávy a naprosto minimalizuje aciditu. Je typická pro některé pěstitele z Indonésie, Sumatry nebo Papui Nové Guinei.

Metody zpracování kávy _2-min

Tak co? Na jakou kávu jste dostali chuť? Ať už vás zaujala kterákoliv, u nás v eshopu si vždy vyberete. Naše kvalitní a čerstvá arabika je pro vás na dosah ruky. Navíc za skvělou cenu.

Prozkoumejte nabídku naší arabiky