Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Osvěžující letní drink s pomerančem a kořením

Snad nic se nepojí k létu víc než vychlazený pomerančový džus. Jakmile ale jednou ochutnáte náš domácí ledový čaj, ve kterém kromě pomerančového džusu najdete i skvělý čaj plný koření, které vás hodí do pohody, osvěží vás a zároveň vám dodá celou řadu různých zdraví prospěšných látek. V našem dnešním článku vám proto představíme na tento skvělý ice tea jednoduchý recept. 

In the mood je prostě neodolatelný

Základem tohoto ledového čaje je náš yogi čaj In the mood, který pochází od skvělé společnosti Shoti Maa. Tyto čaje si zakládají na tom, že naprostá většina obsažených surovin je v BIO kvalitě a zároveň Shoti Maa nepoužívá ani žádné kovové sponky nebo lepidla, která by držela čajové sáčky pohromadě. Můžete si tak být jisti tím, že pijete jen to absolutně nejlepší. 

Konkrétně zmiňovaný In the mood obsahuje kromě ibišku třeba pomerančovou kůru, černý pepř, skořici, zázvor, hřebíček, kardamom nebo lékořici. Teplý je tento čaj skvělý na dlouhé zimní večery, ale studený je nesmírně osvěžující, takže vám v létě rozhodně přijde vhod. 

 in the mood 1

Příprava tohoto drinku je velmi jednoduchá

Připravit si tento osvěžující letní drink zvládne opravdu každý a budete k němu potřebovat jen pár surovin. Ze všeho nejdřív je nutné připravit si čaj. Na dvě porce doporučujeme použít dva čajové sáčky In the mood a zalít je 500 ml vroucí vody. Po 6 minutách louhování sáčky vytáhněte, a nechejte čaj zchladnout. Pokud jej chcete opravdu studený, dejte jej i do lednice. 

Až jej budete chtít servírovat, vytáhněte čaj z lednice, nalejte jej do sklenic s ledem, přidejte asi 100 ml pomerančového džusu a na dozdobení můžete použít celé plátky pomeranče a kousek skořice. Milovníci sladkého budou potřebovat čaj nejspíš ještě osladit – my doporučujeme použít tekuté sladidlo jako například med, agávový nebo javorový sirup. 

 in the mood 2

No a to je všechno. Takhle jednoduchá příprava našeho osvěžujícího čaje In the mood je. A kdybyste jej náhodou nestihli celý spotřebovat v průběhu léta, nezoufejte. Teplý se skvěle hodí i na zimu!