Od 26.5.2023 bude probíhat rekonstrukce obchodu a okolí na Masarykově nádraží. Brzo Vás přivítáme v novém.

Osvěžující ledový čaj s lékořicí a levandulí: Delikátní osvěžení na léto

Máte už plné zuby těch osvěžujících receptů na letní drinky, které se sice tváří zcela odlišně, ale ve skutečnosti jsou všechny tak nějak na jedno brdo? Tak to byste měli vyzkoušet náš osvěžující letní čaj s lékořicí a levandulí, který sice na první pohled vypadá stejně, ale ve skutečnosti jsme si docela jistí tím, že jste nic podobného nikdy nepili. V našem dnešním receptu vám ho představíme. 

Talk to me je plný netradičních surovin

Na tento recept doporučujeme použít čaj Talk to me, který vyrábí společnost Shoti Maa, pro niž je naprosto zásadním kritériem kvalita použitých surovin. A právě proto v jejich čajích najdete až na výjimky samé BIO suroviny, které jsou navíc balené do sáčků neobsahujících žádné kovové sponky ani potenciálně škodlivá lepidla. Dá se tak říct, že Shoti Maa produkuje jedny z nejkvalitnějších čajů na celém trhu. 

A důkazem toho je právě i zmiňovaná čajová směs Talk to me, kterou najdete přímo v našem eshopu. V té najdete hned dva druhy máty, lékořici, levanduli, černý pepř, zázvor, kardamom a citronovou trávu – jak jinak než ve zmiňované BIO kvalitě. Jedná se tak o velmi osvěžující čaj, který je skvělý na léto i na zimu. 

talk to me 1

Jak si ledový čaj připravit? 

Příprava tohoto ledového čaje je naprosto jednoduchá. Nejdříve vezměte sáček čaje Talk to me a zalejte jej 300 ml vroucí vody. Poté nechejte asi 6 minut louhovat a následně sáček vytáhněte. Jakmile čaj zchladne, dejte ho ještě více vychladit do lednice. Až jej budete chtít servírovat, přidejte do něj ještě pár kostek ledu a eventuálně nějaké tekuté doslazovadlo jako třeba agávový nebo javorový sirup. 

Pak ale následuje zásadní změna, která tento ledový čaj dovede k naprosté dokonalosti. Do nachystaného čaje je totiž dobré přilít ještě 50 – 100 ml rostlinného mléka. Skvělé je třeba mandlové, sojové, ovesné i kokosové – zkrátka a dobře nemůžete udělat chybu. 

talk to me 2

No a to je všechno. Byť přidání rostlinného mléka působí nenápadně, ve skutečnosti udělá po chuťové stránce opravdu hodně a sami budete příjemně překvapeni tím, jak bude ledový čaj chutnat.