Hledáte netradiční drink bez kofeinu a alkoholu? Zkuste bílý broskvový čaj!

Vybrat vhodný nápoj pro celou rodinu nemusí být úplně jednoduché. Někdo preferuje letní pití s alkoholem, někdo si rád dopřeje třeba ledovou kávu a někdo kofein ani alkohol nemůže. Jak tuhle situaci ladně vyřešit? Třeba vynikajícím broskvovým čajem, který neobsahuje žádný kofein ani alkohol a chutná naprosto famózně. A navíc si ho připravíte během naprosté chviličky. V našem dnešním receptu vám ukážeme, jak na to. 

Jak si bílý broskvový čaj připravit? 

Na přípravu bílého broskvového čaje budete potřebovat jen a pouze 4 suroviny: 

  • 3-4 broskve
  • 3-4 lžičky kvalitního bílého čaje
  • cukr nebo jiné sladidlo podle vlastních preferencí
  • vodu

Samotný postup se pak skládá z vícero různých kroků. Ze všeho nejdříve doporučujeme připravit si broskvový sirup – jeho příprava je naprosto jednoduchá, jen musíte počítat s tím, že vám zabere nějaký čas. Na něj potřebujete asi hrnek vody, 3 oloupané a očištěné broskve a vámi zvolené sladidlo. Všechno smícháte dohromady a vaříte, dokud broskve nezměknou. Pak je pomocí mixéru stačí rozmixovat a máte hotovo. 

V další fázi pak už zbývá jenom udělat asi litr kvalitního bílého čaje – jediný pozor dávejte na to, abyste jej nezalili vroucí vodou, která by znehodnotila jeho chuťové vlastnosti. No a pak už zbývá jen dát do vysoké průhledné sklenice kostky ledu, trošku broskvového sirupu a vychlazený bílý čaj. Jednoduché, ale přitom naprosto geniální. A uvidíte, že jakmile tenhle čaj jednou ochutnáte, naprosto mu podlehne. 

broskvový čaj

Nezapomeňte vybrat kvalitní bílý čaj

Abyste z tohoto receptu vytěžili maximum, doporučujeme vám určitě vybrat zralé broskve a při výrobě sirupu je ještě dostatečně osladit. Zapomínat byste ale neměli ani na to, že pro skvělou chuť je zapotřebí použít kvalitní bílý čaj. My bychom dali ruku do ohně za náš bílý sypaný Shou Mee, který sice nepatří k těm nejprémiovějším čajům v naší nabídce, ale rozhodně má co nabídnout a na tento recept je opravdu vynikající.