Honí vás mlsná? Zkuste latte s bílou čokoládou

Chutě na sladké přepadnou čas od času každého z nás. A je zajímavé, že každý člověk je řeší diametrálně odlišně. Někdo se je snaží zahnat obyčejnou vodou, někomu pomáhá třeba žvýkačka… a někdo prostě a jednoduše neodolává a dopřeje si něco sladkého. Pokud do poslední zmiňované skupiny patříte i vy, pak vás potěší náš dnešní článek. Podíváme se totiž na úžasné latte s bílou čokoládou. Skvěle chutná, připravíte ho během pár minut a spolehlivě zažene chutě na sladké. 

Jak si latte s bílou čokoládou připravit? 

Hned na úvod je nutné podotknout, že tahle káva je poměrně kalorická. Jak už tomu ale většinou bývá, chuťově je naprosto skvělá. Pokud tedy nějaké kalorie příliš neřešíte, připravte si na dvě porce: 

  • 400 ml mléka
  • 2 čajové lžičky tučné šlehačky
  • Vanilkový cukr (nebo vanilkový extrakt a obyčejný cukr) podle vlastních preferencí
  • 100 g kvalitní bílé čokolády
  • šálek silného espressa nebo rozpustné kávy

Samotný postup se pak odehrává jen ve třech jednoduchých krocích. Zaprvé je nutné v hrnci ohřát mléko spolu se šlehačkou. Jakmile bude horké, je na čase je odstavit a vmíchat (vanilkový) cukr – množství záleží jen na vás a na tom, jak moc máte rádi sladké. Zadruhé si připravte šálek silného espressa a dokud je vřelé v něm rozpusťte bílou čokoládu, kterou doporučujeme ideálně předem nakrájet na co nejmenší kousky, čímž rozpouštění usnadníte. No a ve třetím kroku už zbývá jenom smíchat dohromady čokoládovou kávu s oslazeným mlékem. Tuhle úžasnou kávu tak zvládnete bez problémů připravit do 10 minut a jakmile ji ochutnáte, uvidíte, že si ji zamilujete. 

latte s bílou čokoládou

Důležité je vybrat dobrou kávu 

Latte s bílou čokoládou je samozřejmě dobrý dezert. Kromě toho to ale také může být i dobrá káva – k tomu je však zapotřebí vybrat výraznou arabiku, jejíž chuť v kombinaci s mlékem a čokoládou nezanikne. My bychom vám doporučili použít třeba naší vynikající čerstvou arabiku z Etiopie. Ta v sobě kombinuje úžasně hluboké tóny kakaových bobů a červeného vína a stejně jako ostatní kávy z naší nabídky ji vozíme v jutových pytlích přímo z plantáží a pražíme ji až v naší holešovické pražírně. Můžete si tak být jisti tím, že tahle káva bude naprosto čerstvá a tím pádem v ní budou zachovány veškeré chuťové i aromatické vlastnosti. V případě, že klasické mleté (či zrnkové) kávě příliš neholdujete, je možné použít i instantní arabiku Latino Café, ale v takovém případě doporučujeme použít větší množství kávy, aby byla chuť výsledného latte opravdu intenzivní.