Yogi Citron - ajurvédský čaj

Kód: 04068
Bez kofeinu
169 Kč / ks 151 Kč bez DPH 211 Kč / 100 g
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Hledáte čaj obsahující staletími prověřené bylinky a koření? Náš ájurvédský sypaný čaj Yogi Citron bude přesně pro vás. Kromě toho, že je nabitý zázvorem, lékořicí, citronovou trávou, mátou či ibiškem, obsahuje také citronový granulát, který mu dodává nezaměnitelnou citrusovou chuť a opojnou vůni. Rozhodli jsme se totiž vytvořit čaj, který nejenže bude nabitý vitamíny, minerály, terpeny i silicemi, ale bude především chutnat tak, že se k němu budete vždy rádi vracet. A o tom, že se nám to povedlo, se můžete přesvědčit kterýmkoliv z našich yogi čajů. Příprava yogi čaje není vůbec zdlouhavá a zvládne ji opravdu každý. 

Složení:  kousky zázvoru (min.30,25%), granulát z kořene lékořice, citrónová tráva (min.12,75%), pepř, citrónová kůra (min.7,5%), máta peprná, ibišek, citrónový granulát (min.2%)(glukózový sirup (pšenice), citronová šťáva koncentrát, mírně slazené meruňky, bramborový škrob, zahušťovací činidlo - alginát sodný, aroma), aroma.

Výborný a tělu i duši prospěšný sypaný čaj.

Hmotnost: 80g e

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filozofie Ajurvédy

Tak jako má každý svou jedinečnou tvář nebo otisky prstů, tak podle ájurvédy má každý i svůj jedinečný energetický vzorec - individuální kombinaci fyzických, mentálních a emočních charakteristik, které tvoří naši konstituci. Tato konstituce je nám dána už při početí velkým počtem faktorů a zůstává nezměněna po celý život.

Mnoho elementů (vnějších i vnitřních), které na nás působí, má tendenci narušovat naši přirozenou rovnováhu - výsledkem je potom naše odchýlení od přirozené vyrovnané konstituce. Těmito faktory mohou být např. emocionální stavy, způsob stravy, roční období, fyzická traumata, zaměstnání, rodina apod. Jestliže jednou poznáme a pochopíme působení těchto faktorů způsobujících nerovnováhu, můžeme určitými způsoby zcela eliminovat nebo alespoň minimalizovat jejich negativní účinky, a obnovit tak naši přirozenou rovnováhu. Rovnováha je naší pravou přirozeností, nerovnováha je narušením této přirozenosti, jinými slovy - nemoc.

Rovnováha (zdraví) a nerovnováha (nemoc) jsou v neustále vzájemné interakci. Když porozumíme původu a struktuře nerovnovážného stavu, můžeme obnovit stav rovnovážný - zdraví. Ájurvéda zná 3 základní energie neboli funkční principy, které se nacházejí v lidském těle i ve všech ostatních strukturách. V češtině pro tyto tři principy neexistují vhodné ekvivalenty, takže pro ně používáme původní sanskrtské názvy - vátapitta a kapha. Energie je potřebná k tomu, aby se tekutiny a živiny dostaly k buňkám a aby naše tělo vůbec fungovalo. Energie je potřebná též pro zpracování potravy, pro udržování buněčné struktury atd.

Váta je energií pohybu, pitta je energií zažívání a kapha “se stará” o “promazání” a strukturu těla.

Všichni lidé mají vátu, pittu i kaphu, ale jedna z nich je vždy dominantní, druhá je zastoupena méně a třetí z nich má vliv nejmenší. Podle ájurvédy je příčinou nemoci špatné fungování na buněčné úrovni díky nadmíře či nedostatku váty, pitty nebo kaphy (tedy nerovnováze mezi nimi) a/nebo díky přítomnosti toxinů v těle. Dle ájurvédy tělo, mysl i duch spolu neoddělitelně spolupracují a snaží se udržovat rovnovážný stav. Jsou vnímány jako rozdílné aspekty jedné bytosti.

K tomu, abychom porozuměli stavu rovnováhy, je nezbytné nejdříve pochopit, jak fungují tyto 3 principy (v sanskrtu se nazývají dóši). Podle ájurvédské filozofie je celý vesmír souhrn energií 5 elementů - éteru, vzduchu, ohně, vody a země. Dóši váta, pitta a kapha jsou kombinacemi těchto pěti prvků, které tvoří doslova vše kolem nás.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ájurvédské Yogi sypané čaje
Dodavatel: Great Tea Garden s.r.o.
Země původu: Německo
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
Avatar autora | 17.1.2024
+ Dobrý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Čajová zahrada je naše vlastní autentická značka, která pro vás již více než 20 let dováží stovky různých čajů, z nichž si dokáže vybrat každý! Je jedno, jestli máte rádi prémiové zelené čaje, nebo preferujete spíše různé ovocné směsi. Pokud je pro vás prioritou kvalita použitých surovin, jejich následné šetrné zpracování a také velmi přívětivá cena, pak jste tu správně. A pevně věříme, že jakmile naše produkty jednou ochutnáte, budete nadšení.